sokak-hayvanlari-icin-bir-kapta-siz-koyun-projesi

Karasuda yazlık daire sahipleri muhteşem bir faaliyete imza attı.

‘Sokak Hayvanları İçin Bir Kapta Siz Koyun’ projesi kapsamında yazlıkçılara ve yerleşik halka kap dağıtıldı.

Özellikle Yaz aylarında sokakta kalan hayvanların, su ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı 1. Bölge Sakarya Şube Müdürlüğü, Karasu Belediyesi ve Hayvanların Yaşan Haklara Konfederasyonu HAYFONFED aracılığıyla ‘Susuyorlar’ ifadesiyle Sakarya Karasu Kent Parkta düzenlendi etkinlik.

Etkinliğe karasu yazlık sahipleride eşlik etti.

Etkinlik merasimi sırasında karasu satılık yazlık araştırması için orada bulunan vatandaşlarımızda, karasuluların bu duyarlılığını takdirle karşıladı.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, yaptığı açıklamada, vatandaşların, sokak hayvanlarının sevgi dolu bir yuva bulması için satın alma yerine sahiplenmesi gerektiğiniin önemine işaret etti.

HAYKONFED Saha Koordinatörü Derya Yücesan da, sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanlar için kapının önüne konacak bir kap ile su ihtiyaçlarına yardımcı olunabileceğini belirtti.

karasuda ev sahipleri ‘Dikkate alınması gereken en önemli gerçek, insan türü gibi diğer türden canlıların ve yaşamaya hakkı olduğudur.’ ifadesiyle projeye sahip çıkarken, duyarlı vatandaşlar projeden memnun olduklarını belirttiler.

Konuşmaların ardından Kent Parkta sokak hayvanlarına su ve yemek vermek için vatandaşlara kap dağıtıldı.