karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-2

Evet başlık doğru!

Yanlış duymadınız!

Sakarya yakın gelecek günlerdeki ihtisas sahasını alenen belirledi ve Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi kurulum alanında atılımlar sırasıyla gerçekleşiyor.

Bilim Sanayi alanında görevli yetkililer, Sakarya’da otomotiv konusunda ihtisaslaşmış bir endüstri bölgesinin kurulması için kolları 2015’ten sıvamıştı.

Gerekli fizibilite ve yer seçimi çalışmalarınında tamamlandığıda belirtildi.

Ekşioğlu inşaat tercihini kullanan yatırımcı müdavimler, herkesin merak ettiği sorunun cevabını, bakanların ağzından kesin bir dille buldu.

Sakarya- Karasu ilçesi.

Bakanlar, karasu satılık yazlık araştırmasında bulunanları çok yakından ilgilendiren şu ifadelere yer verdi açıklamalarında.,

“otomotiv konusunda ihtisaslaşmış bir endüstri bölgesinin kurulması için gerekli fizibilite ve yer seçimi çalışmalarının tamamlandı.

Yaklaşık 222 hektarlık alanın Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi olarak ilan edildi.Herkese hayırlı uğrulu olsun.”

Yetkililerce yapılan ortak yazılı açıklamada, Türkiye’nin hedeflerini gerçekleştirmek için, karasu limanını ve depremsel güvenilirlik istatistikleri göz önünde bulundurularak Sakarya – karasu’nun seçildiği belirtildi.

karasu evleri araştırmasında bulunanları yakından ilgilendiren açıklamanın devamında; “Türk sanayisinin rekabet edebilirliğinin ve verimliliğinin yükseltilerek, dünya ihracatından daha fazla pay alan, ağırlıklı olarak yüksek katma değerli ve ileri teknolojili ürünlerin üretildiği, nitelikli işgücüne sahip ve aynı zamanda çevreye ve topluma duyarlı sanayi yapısına dönüşümünün hızlandırılması gerektiği belirtildi.

Bahsedilen işlerliği yüksek potansiyel sanayi ve üretimlerin gerçekleştirilebilmesi için uygun fiziki altyapının ve mekanların oluşturulmasında yapaylık değil esaslılık ön planda olucak.

Canlandırılabilinir bölge ve sanayi sentezi çerçevesinde haraket ettiklerini belirten bakanlar, hedeflerin 1-endüstri bölgeleriyle ülke ekonomisinin gelişmesi ve teknoloji transferinin sağlanması,

2- üretim ve istihdamın artırılması, yatırımların teşvik edilmesi,

3- yabancı sermayenin ülkeye girişinin hızlandırılmasını gibi maddeler olduğunu bildirdi ortak açıklamada…

karasu evleri yatırımcısını bundan böyle çok daha kazançlı günler beklerken, inşaası yapılan sitelerin fiyatları ve arsalar sürekli artışa gebe.

Bizler ekşioğlu inşaat olarak aynı zamanda yatırım açısından en değerli yerdeki projelerimizle sizlere bu fırsatı bir kez daha hatırlatıyor ve gerçek manada elinizi acele tutmanızı tavsiye ediyoruz.

Size sadece şu bilgiden bahsetmemiz bile büyük bir kanıt.

karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-3

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ CEO’su Hiroshi Kato, Sakarya fabrikasında geçen yıl 115,000 adet olan üretimin bu yıl 140,000 civarına yükselteceklerini ve ayrıca üretimin 44,000lik rakamınınsa yıl sonlarına doğru üretime geçecek yeni modellerden oluşacağını ifade etti.

Karasu satılık yazlık araştırmasında bulunan yatırımcılar bilmeliler ki, bu bahsimiz, yüzlerce yatırımdan sadece biri…

Gelişmeleri sitemizden ve diğer haberlerimizden takip edebilirsiniz…