sakarya-bartın-demiryolu-projesi

Adapazarı ile Bartın arasında yapılacak olan demiryolu projesine altyapı çalışmalarıyla başlandı.

Adapazarı ile Bartın arasında ulaşım dahada kolaylaşıyor.

Sakarya-Bartın demiryolu projesi büyük bir hızla yapımı devam ederken yeni düzenlemelerede başlandı

İstanbul’dan Karadeniz’e ulaşımda büyük katkı sağlayacak olan Bu hat üzerinde yapılacak yeni demiryolu için Söğütlü’de çalışmalar dahada hızlandırıldı.

İstimlak bedellerinin halka takdiminin ardından, makineler ile demiryolu hattının geçeceği güzergahta tepelik alanları yola uygun hale getirmek için gerekli çalışmalara başlandı.

Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç demiryolunun yapıldığı alan boyunca incelemelerde bulundu.

Demiryolu hat güzergahı boyunca raylı sistemin ilk etapta Arifiye ile Karasu ilçeleri arasında kalan bölümünün yapılacağını izah eden Genç, “İlçemizin içerisinden yaklaşık 10 kilometre ilerleyeceğini biliyoruz. İlk etapta Arifiye ile Karasu arası inşa edilecek olan tren yolunda, Söğütlü ile Ferizli arasına da bir istasyon konulacak. Sonraki aşamada ise yolcu da taşımasına başlanabilinicek” diye konuştu.

Hüseyin Genç hat boyu ilçelerinin Karasu’da dahil ticaret bölgesi olacağını belirterek, “Karasu Limanı‘nın hizmete girmesi ve tren yolu ile buluşması gerçekleşti mi bölgemizin aynı zamanda bir ticaret bölgesi olması kaçınılmaz olacak. Söğütlü Festival alanının 200 metre ilerisindeki boş alandan geçecek olan demir yolundan arta kalan geniş alanı büyük bir park yapacağız. Tarım alanlarımızı koruyarak yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Karasu’da zemin etüdleri devlet eliyle onaylanan projelerde ve yeni yaşam alanlarıda kat be kat değerleniyor.

Bu haber aynı zamanda Karasuda yazlık ve Karasuda yatırım fırsatı arayanlar

içinde bulunmaz bir fırsat olarak görülüyor.

ekşioğlu karasu evleri satışa açılan 3 proje de, daha şimdiden sizlerin yoğun talepleriyle buluştu, % 90 oranında satıldı.

Artık yeni projelerde buluşucaz çok yakında…

karasu satılık yazlık konusunda yeşilliğiyle ve deniz mavisiyle ayrı bir konumdayken, ilerleyen günlerde bölgemiz “yatırımın başkenti” lakabını daha çok perçinleyeceğe benziyor.

Sizlerde eğer Karasu’ya gelip inşaa tecrübemizle doğan dairelerimizi görmek isterseniz buyrun gelin.

karasu satılık daire sahipleri hem karlı çıktılar hem tatilin keyfine vardılar…

Sizler neden bu fırsattan geride kalasınız ?