sakarya-büyüksehir-belediyesi-su-ve-kanalizasyon-idaresi

Yeni büyükşehir yasası çerçevesinde SASKİ hizmet alanı dâhilindeki Karasu’da altyapı çalışmalarına dev projelerle çözümler bulundu ve yapımlara başlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, şehir genelindeki çalışmalarında karasu’yuda hızlandırıken, lokal problemler de ivdelilikle çözüme kavuşuyor.

Saski’nin içme suyu ve kanalizasyon hatları ve arıtma tesisleri yapım çalışmalarıda sürüyor.

Devam eden bu altyapı çalışmalarının değeri 70 milyon lira.

Bunun yanı sıra güzide ilçemizde lokal problemlere de 24 saat boyunca ilgi ve alakayla müdahale ediliyor.

Bu konuyu mahalli yetkililere sorduk….

karasuda yazlık, karasuda ev, karasuda daire sahipleride günün her saati SASKİ’ye ulaşabilmenin memnuniyetinin yaşarken, özellikle Karasu Aziziye Mahallesi Muhtarı Ahmet Şakar, “Karasu’da SASKİ kadar yoğun çalışan bir başka kurum yok. Bunu mahalle sakinlerimizde dile getiriyorlar. Herhangi bir arıza durumunda kuruma telefon ile ulaştığımızda problemimiz kısa süre içerisinde çözülüyor” dedi

Kızılcık Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Bu yıl geçen yıla göre daha fazla kuraklık olmasına rağmen bölgemizde su sıkıntısı yaşanmadı. karasuda yazlık, karasuda ev, karasuda daire sahipleri memnuniyetlerini dile getiriyorlar Bu manada SASKİ’nin yaptığı altyapı çalışmalarının meyvesini bu yıl topluyoruz. Özellikle arızalara çok hızlı bir şekilde müdahale ediliyor. Bu anlamda SASKİ’ye teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mahallelerin altyapısının baştan aşağı yenilendiğini dile getiren Kuyumcullu Mahalle Muhtarı Mustafa Çalık ise, “Arızalara müdahale konusunda SASKİ çok hızlı. Bir telefonla problemiz kısa sürede çözülüyor. Saat fark etmiyor. içme suyu hatları ve yağmur suyu hatları tamamıyla yenilendi. Artık çeşmelerimizden daha temiz içme suyu akıyor. Yapılan hizmetlerden çok memnunuz. karasu yazlık, karasu ev, karasu daire sahipleride memnun” ifadelerini kullandı.

Karasu Mahallesi Muhtarı İbrahim İskender ise, “Gerçekten SASKİ ayrım yapmadan her mahalleye hizmet götürüyor. ALO 185’i aradığımızda çok hızlı bir şekilde çözüm bulunuyor. Günün her saati SASKİ’ye ulaşabiliyoruz. Hem mahalle muhtarı olarak hem de bir vatandaş olarak SASKİ’nin hizmetlerinden gerçekten çok memnunum. karasu yazlık, karasu ev, karasu daire sahipleride memnun. çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı

Şimdi “neden karasu satılık yazlık ve karasu satılık ev fiyatları sürekli artıyor?” sorusunun cevabını daha iyi anlıyoruz….