karasu-limani-4

Türkiye’de Ekonominin sürekli büyümesine paralel olarak yeni liman tesislerine ve bölgelerine olan ihtiyaç da artmaktadır.

Sakarya’da Karasu Limanı olarak tanımlı olup bölgede liman hizmetlerini görebilecek bir yapının oluşturulması gerçekten pek çok olumlu faydayı ve yatırımı beraberinde getiriyor…

2010 yılında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayınlanan planda, Doğu Marmara Bölgesi’nde yürürlükte olan en üst ve öncelikli proje olarak Karasu Limanı, bölgenin Karadeniz’e – viking yolu projesine ve aynı zamanda doğu blokuna açılan kapısı olarak belirtilmiştir.

Bağlantı yollar ve ana hatlar itibari ile bölgenin değeri Karasu Limanı üzerinden dahada artacak ve Karadeniz üzerinden ticari erişimi dahada güçlendirmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Liman aynı zamanda İstanbul Metropoliten Planlama Dairesi tarafından hazırlanan rapor itibari ilede Dev metropolün lojistik sektörüne müthiş bir rahatlatma sağlayacağına vurgu yapılıyor.

Ticari güzergahların seçiminde yol ve ulaşımı sağlayan argümanların yatırımları yapılırken çıkarılan raporlama faaliyetlerinde,Kandıra hattı coğrafi yapısı gereği tarımsal sanayi ve turizm, Yalova hattı coğrafi eşikler nedeniyle kısıtlı kalma eğilimi göstermektedir.

Işte bu kısım çok önemli…

RAPORLANAN BİLGİLERDE ŞÖYLE DENİLİYOR

“Bu hatlardan Adapazarı-Karasu ise doğal eşiklerin görece düşük olması ve depremsellik açısından avantajlı olması gereği öne çıkmaktadır.”

Evet yanlış duymadınız Karasu’nun Deprem tehdidine karşı daha dayanıklı – avantajlı ve diğer bölgelerden daha sağlam bir zemini olduğuna işaret ediliyor raporlarda.

Ayrıca, Karasu bölgesinin yakınında yer alan Karasu, Kaynarca, Ferizli, Sakarya I, Sakarya II, Sakarya III, Gümüşova Islah, Düzce I ve II, İzmit Ali Kahya ve Asım Kibar, Kandıra Gıda Organize Sanayi Bölgeleri ulaşım bağlantıları sayesinde limanı kullanabilecek tesislere ev sahipliği yapabilecek bölgelerdir.

Bu kadar detaylı bilnin ardından işte bu noktada dikkat çekeceğimiz bir diğer husus karasuda satılık yazlık sektörü …

Sakarya’nın şirin ilçesi ve namı değer “YATIRIM BAŞKENTİ” Karasu, Karadeniz’in her açıdan parlayan yıldızı.

İstanbul’a sadece 200 kilometre uzaklıktaki bu şirin sahil kenti, devasa yatırımlara sahne olurken yazlık manada da her açıdan devlet planlaması dahlinde ve doğası koruma altında.

Her geçen gün daha çok insanın, genelde yazlıkçı ve emeklilerin, artık “istanbul’dan kurtulmak gerek” dediğini duyuyoruz.

Işte karasu siz hem tatil hemde yatırım olarak mükemmel fırsatları karşınıza çıkaran, istanbula en yakın mevkıi.

karasu satılık yazlık araştırmasında bulunanlar Hayalleriniz Ekşioğlu İnşaat ile gerçekleşiyor.

Karasuda ev ve daire ararken mutlaka seçenekleriniz arasında olması gereken nitelik yaz kış oturuma hazır olmasıdır…