karasu halk eğitim 100 genç karateci

Karasu Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren 100 genç karateci, kuşak sınavına girdi ve bir üst derece olan sarı kuşak derecesine terfi ettirildi.

Diploma ve sertifika törenine Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Halk Eğitim Müdür yardımcısı Serkan Çabuk kaldı.

Veliler ve adapazarı karasu satılık yazlık sahiplerinin de büyük ilgi gösterdiği kuşak imtahanı gençlerin kıyasıya efor sarf etmesine sebep oldu.

Karasu yazlık ve karasu daire sahiplerininde katılım göstererek ilgiyle takip ettiği Bir üst kuşağa geçiş imtihanı, Karate Federasyonu Milli takımlar menajeri Hikmet Şaha, yıldızlar teknık kurul üyesi Mustafa Solmaz tarafından gercekleştirildi.

Karate antrenörü Şevki Abakoç yaptığı açıklamada; “Karasu ilçemizde yakalaşık 4 aydan beri süren karate calışmalarımız çok verimli gidiyor. Karate sporunun karasu ilçesinde faaliyet göstermesinde vesile olan başta Karasu kaymakamımız, Karasu belediye başkanımız, Karasu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim müdürlüğümüze çok teşekkür ederim” dedi.