Karasuda Karateye Yoğun İlgi

Sakarya- Karasu’da gençler spora koşuyor…

Özellikle kötü ortamlarda bulunmamak ve bedeni arındırmak anlamındada gençlerin karateye yönelmesi büyük bir dsiplini ve toplumsal düzeni beraberinde getiriyor.

Karate Antrenörü Şevki Abakoç, Karasu belediye başkanı Mehmet İspiroğlu’nu ziyaret sonrası yapmış olduğu açıklamada; “Karasu Belediye’sinindestekleriyle 3 ay önce başlattığımız Karate kursu, yoğun ilgi ile devam etmektedir. Kursumuzda yaklaşık 110 sporcumuz bulunuyor. Bu konuda bizleri en çok sevindiren olay, sporcularımızın aile büyüklerinin ilgisi oldu.” dedi…

Karasuda yazlık tatil yapan ailelerinde bu faaliyete ortak olması gençler için ayrı bir örnek teşkil etmiş.

Yaklaşık 3 ay önce başlayan kurs karasuda yazlık tatil yapan ailelerin çocuklarınında katılımyla dahada büyüyor.

Karate Antrenörü Şevki Abakoç: “Antrenmanlarımız yaz döneminde de aralıksız devam edecektir” dedi.

Karate do alanında her yıl düzenli olarak İlde lig müsabakaları gerçekleşiyor.

Karasu’lu gençler, disiplin ve heyecanla yaptıkları çalışmalarında yıllar sonra katılacakaları lig müsabakalarında başarıyı hedeflemiş durumda.

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Karate Federasyonu Milli Takımlar Menajeri Hikmet Şaha; “Karasu Belediyemizin destekleriyle Karasulu vatandaşlarla Karate sporunu tanıştırdık. Karate Antrenörümüz Şevki Abakoç’ a başarı dileklerimi ve katkılarından dolayı Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na da teşekkürlerimi sunarım” dedi.