karasuda-30-agustos-zafer-kutlamasi

Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşunu müjdeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, tarihe damga vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneği…

Bugün kutlamalar çerçevesinde İlçe Protokolü olarak, Karasu Atatürk Bulvarında herkes hazır bulundu ve Ata Anıtı’na çelenk bıraktı.

Katılım genişti…

Karasu yazlık daire sahipleride 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde hazır kıta bulunarak geniş bir katılım gösterdiler

Yoğun katılımlı çelenk törenine, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Ziya Dal İlçe Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır ile Siyasi Parti Temsilcileri ve ekşioğlu inşaat yetkilileri katıldı.

Ortak mesaj birliğimiz ve kenetlenmemiz üzerine olurken, Gazi ve Şehitlerimizde minnetle anıldı.

Belediye Başkanı İspiroğlu açıklamalarında karasuda ev sahiplerine ve vatandaşlara seslenişinde: “Bu zafer Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseridir. Türk milletinin göstermiş olduğu bu vatanperverlik ve kahramanlık örneği, diğer milletlere de emsal teşkil etmiş ve hayranlık uyandırmıştır. Türk milletinin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirmesinin imzasıdır 30 Ağustos. Bu duygu ve düşüncelerle, Başta bu zaferi bizlere armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, kahraman ordumuzun ve Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

ekşioğlu inşaat yönetim kurulundan yapılan açıklamada ise 30 Ağustos Zafer bayramının önemine dikkat çekilerek vatanımızın varlığının, ilel ebed varoluşunun gerekliliğinin tüm insanlık için ne kadar büyük bir anlam teşkil ettiğine işaret edildi ve “milletçe azimle ve büyük fedarkarlıkla kazanılan 30 Ağustos Zafer Bayramı varlığımızın birliğimizin ve gelecek nesillere yaşam mirası vatanımızın varlığına adanmış bir mühürdür! Gazi Mustafa Kemal ve Şehitlerimizin ruhları şad olsun- 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” denildi..

Protokolün Ata Anıtı’na çelenk koymasının ardından aziz şehitlerimiz için Saygı duruşuna geçildi ve ardından İstiklal Marşımız okundu.

Törenin ardından Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Ziya Dal İlçe Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır ve protokol üyeleri karasu ev sahipleri ve esnaf ile bayramlaştı.