karasu-egitim-ogretim-okullar

karasu-egitim-ogretim-okullar

Karasu’lu yetkililer karasu evleri sakinlerine dair bir mesaj yayınlayarak, 2016-2017 eğitim öğretim yılını kutladı.

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu 2016-2017 Eğitim- öğretim yılını kutlama mesajında, kışın kalıcı hale gelen nüfusun her geçengün arttığına işaret ederek

“Büyük bir heyecanla yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlayacak öğrencilerimizin, velilerimizin, eğitim çalışanlarının heyecanlarını yürekten paylaşıyorum. 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının öğrencilerimize, velilerimize, fedakâr öğretmenlere ve karasu evleri ahalisine hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

İspiroğlu mesajının devamındaki kısımda ise:

Sevgili öğrenciler, Yeni bir eğitim-öğretim yılına girmenin heyecanını yaşıyorsunuz. Uzun bir aradan sonra özlediğiniz arkadaşlarınıza, öğretmenlerinize ve okullarınıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyorsunuz. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Kendinize güvenin. Bizler sizlerin iyi yetişmesi için gereken ne varsa yapacağız. Sizlerin her zaman yanında olacağız. Size inanıyor ve sizleri sevgiyle kucaklıyorum. İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve mükemmelleşme çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan bir eğitim yuvasıdır. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı ve her öğretim döneminin, bir önceki yıldan daha verimli geçmesi, birer yetişkin olarak, yaşayacağımız hayatın temeli ve teminatı olacaktır” Dedi.

Karasu evleri sakinleri okula giden çocuklarını ilk günlerinde yalnız bırakmadı.

Özellikle artık yaşamını burada sürdüren, dev metropol İstanbul’dan buraya yerleşmiş ve karasuda daire – karasuda ev alarak daha düzenli bir hayata sahibi olmuş kimseler eğitimdeki ilginin avantajlarından memnunlar…

Karasuda yeni bir hayat ve istanbula yakınlıkla bağları koparmamak son yıllarda herekesin rağbet gösterdiği bir seçenek oldu.