karasu-satilik-daire

Yerli ve yabancı turistler, Sakarya’da deniz ve doğa turizminin doruk noktaya ulaştığı Karasu’ya akın etti.

Ramazan Bayramı tatilinde de yoğun rağbet sonucu oteller, pansiyonlar, daireler full artı full çekti.

Denizi, yeşiliiyle ön plana çıkan Karasu, turistlerin yoğun ilgisi sebebiyle son zamanlarda tatilcilerin tercih sıralamasında istanbula yakınlığı ile de en üstte yer alıyor.

Ramazan Bayramı’nda da ilçede dolan tesisler tam kapasiteyle hizmet verdi.

Güneyde turizm sektörü ve işletmeciler kan ağlarken, kuzeyde Batı Karadeniz denilince akla gelen mekanlardan olan Karasu’da işletmecilerin yüzü güldü.

Yaz sezonunun başlamasının ardından yerli turistler derhal işe koyuldu ve karasuda tatil için, karasuda yazlık, karasuda ev, bakmaya başladı.

karasu ekşioğlu inşaat tarafından bir yatırım timsali olarak gösterilen projelerde bu yoğunlukta full +fulldu ve karasu havuzlu site konutlarında havuzlar sürekli tatilcileri ağırladı.

Bütün olup biten dolan sezonluk tesisler otellerin yanısıra karasuda dairelerde doldu taştı.

Karasu, 9 günlük bayram tatili dolayısıyla, tam kapasiteyle turistlere hizmet verdi ve bu tatilin ardından da hizmet vermeye devam ediyor.

Bu durum adapazarı karasu yazlık fiyatlarındada etkili oluyor.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, ilçenin büyük illere yakın olması sebebiyle Ramazan sonrası bir iç turizm patlaması yaşandığını söyledi.

Bayram tatilinin 9 gün olmasıda yine bu duruma bir ek etken olarak gösterilirken, Karasu’daki otel ve pansiyonların tamamen dolduğunu dile getiren Başkan İspiroğlu, “İlçede ekmek fırınları üretimlerini artırarak zaman zaman ekmek sıkıntısı olduğunu da söylediler. Ekmek sıkıntısı çeken vatandaşlar da market market dolaşıp ekmek arıyorlar. İlçemize yaz sezonunda rağbet artarak devam ediyor.” dedi.

Yoğunluğun devam ettiği 50 bin nüfuslu Karasu’da, Yaz aylarının gelmesiyle nüfus ortalama 750-800 bine ulaşıyor.