Karasu-Denizkoy-satilik-yazlik-arsa-1

Karasu-Denizkoy-satilik-yazlik-arsa-1

Sakarya’nın en gözde mevki ve en değerli kıyı şeridi olan Karasuda yazlık ve daire projelerinin metrekaresi günden güne daha da değerleniyor.

Bu konuda rakam vermek güç!

Karasu satılık yazlık projelerinde fiyatlar her geçen gün daha da artıyor.

Arsa paylarının yüksek oluşu ve bölgeye her geçen gün başka bir yatırımın yükselişi, sözde kalmayışı her unsuru daha da değerli hale getirdi.

Mesela zaten varolan demir-çelik fabrikasının faaliyetlerine bir de yeni biten Karasu Limanı aracılığı ile Romanya ve doğu blokuna mal göndermesi eklenince farklı firmalar da bunu gördü ve bölge de kalkınmamanın kaçınılmaz olduğuna karar kılındı.

Bir Çin firması olan Chery’de Toyota gibi burada fizibilite çalışmalarını tamamladı ve yatırım alanını seçme aşamasında.

Zaten Çin menşeili firmanın bu bölgeye araç ve otomobil sanayi üretim tesisi kuracağını açıklaması ile fiyatlar oduğu yerde gene durmadı.

Karasu Liman’ın bitirilmiş olması ve ivedilik ile faaliyet alanını genişletip uluslararası bir gümrük kapısı olma özelliğinin gerçekleşmiş olması, herkese şunu düşündürdü; ” dedikleri kadar var imiş”

3-kopru-kuzey-marmara-otoyolu-6

3. Köprü Yolu ve Kuzey Marmara Otobanı

Ve şu sıralar bölgede başka haberler de var gerçekleşmesi beklenen…

Karasu Limanı’nın bölgedeki ve çevre mega kentlerdeki lojistik yükünü rahatlatacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Ancak şimdilerde 2 adet daha liman yapılma ihtimali gündemde bu güzide kıyı şeridine…

Karasuda satılık yazlık ve daire fiyatları herkesin kazancı halinede geldi.

Bu mevkiye dair hizmet veren pek çok kuruluş ve inşaa firması, gerek gayrimenkul gerek arsa anlamında fiyatların her geçen gün biraz daha farklı hale geldiğini belirtiyor.

Elbette saha olarak, sanayi ve depolama konusunda arsaların metrekare bririm fiyatı farklı, Karasu Limanı ve çevresindeki parsellerde fiyat bazında oranlar daha farklı.

Artı Karasu Organize Sanayi Bölgesi’nin yakın çevresi veya sanayileşmeye daha uygun olan Denizköy satılık yazlık arazilerin metrekaresi daha farklı.

Yine bir başka yıldızlaşan bölge ise ihale ile görücüye çıkıp çok sayıda alıcının talip olduğu ve Kuzey Marmara Otabanı’nın geçtiği güzergah olan, Karasu-Kandıra-Şile-İstanbul yolu arasındaki arsaların fiyatları farklı.

Çeşit çok ve bu noktada birbirinden farklı türde alıcı bulabilen tür sözkonusu karasu satılık arsa alanında.

karasu-satilik-yazlik

Herkesin malumu ki Karasu ile mega kent İstanbul’un ulaşım mesafesini kısaltan hatta 97 ila 110 km’ye indirecek olan güzergahdan bahsettik.

Burası Karasu Yenimahalle mevkii oluyor.

Yani Limanın hemen arka tarafı.

Karasu evleri projelerinin yaygınlaştırıldığı mevkilerden.

Yine ihale ile görücüye çıkan ve sonuşlandırılan Bartın-Karasu-Arifeye demiryolu, hızlı ulaşım güzergahıda bölgede büyük değişikliklere neden olabilecek bir girişim.

Ve devasa hareketliliğin oluşmasına sebebiyet verecek olan bu projede lafda kalmayarak, çalışmalarda yarıya gelindi.