karasu-evleri-3

Sakarya – Karasuda yazlık olarak pek çok kez büyük veya küçük projeler başlatılmış ve bu yaza yetiştirilmek üzere harekete geçilmiştir.

Özellikle irili ufaklı pek çok projenin başlatıldığı mevkide yatırımlar çoğaldıkça Büyük firmaların başını çektiği konut projelerinde de artışlar sözkonusu olmuştur.

Şimdilerde bölgeyi gözlemleyenler özellikle de karasu satılık yazlık alanında sahil kesiminde ve Karasu denize yakın iç bölgelerde bina yapacak, arsa alınacak, veya değerlendirilecek bir alan bulmak bir arsa aramak artık imkansız bir hal almıştır.

Karasu sahil birkaç yıl öncesine kadar her alanı ile bomboştu.

Şimdilerde ise yine aynı bölgede ve sahil kesiminde şu an için boş bir alan bulmak artık hayal.

Bu mevkide hayata geçirilen yatırımlara çok dikkatli bir şekilde yön veren yetkililer, yaşanan gelişmeler ışığında Sakarya Karasu’da kalıcı bir yaşamın yükseldiğine dikkati çekiyorlar.

Yani sadece yazlık mahiyette değil, bölge aynı zamanda kışlık mahiyette de cezbedici bir noktaya geldi.

Peki bunu hangi unsurlar sağladı ve yatırımlara nasıl dikkatlice yön veriliyor?

İlk etapta şunu belirtelim; bu mevkide kışlık yaşamında yükselmesini ve mevkinin karasu satılık yazlık piyasasına da yeni bir şekil veren en büyük unsuru, elbette yatırımlar.

karasu-limani

Hangi yatırımlar ? denilecek olursa; 3. köprü yolunun direkt olarak Sakarya Karasu – Yenimahalle mevkinden geçiyor olması dahi en büyük etkenlerden biri.

Bu yol ile İstanbul – Karasu arası 98 kilometreye kadar düşüyor ve mesafe 2 saatten 1 saate inmiş oluyor.

İnsanlar gerek tatil gerek yatırım açısından düşünsünler.

Yol ve mesafe süresi her şekilde büyük bir artıyı beraberinde getiriyor.

Karasu evleri ulaşım açısından böyle bir ivme yakalayınca, tatil için gelenler yolda daha az vakit kaybetmekten ve dev metropol İstanbul’a yakınlıktan memnun kalıyor, yatırımcı ise bölgedeki ihraç edeceği malın bu yol sayesinde büyükşehirlere vakit kaybetmeden daha hızlı ulaşımından memnun oluyor.

Yatırımcılardan özellikle BMC firması savunma sanayi üretimini Karasu’da yapma kararını alarak denizköy satılık yazlık evlerinin bulunduğu mevkiye büyük bir ivme kazandırmış oldu.

Bu bölgede diğer firmaların ayak sesleride şimdiden yankılanmaya başlandı ve büyük firmalar tesislerini kurma konusunda gayet ciddi adımlar atıyorlar.

Bireysel olarak vatandaşlar karasu satılık daire anlamında değerlendirmelerini yaparken, büyük kuruluşlar ise daha arka taraflarda olmak üzere arsa çerçevesinde arayıştalar…

Peki bir diğer konu olan yatırımların yönlendirilmesi mevzusuna da girecek olursak, pek ala şunu ifade edebiliriz.

Sakarya – Karasu aynı zamanda bir doğa harikası.

Hatta bu konuda film platosu dahi kurulacak önümüzdeki yıllarda.

Bu konuda pek çok görüşme yapılıyor ve yurtdışı incelemeleri sürüyor.

Bu doğa harikası şirin batı karadeniz ilçesi, sadece yatırımları ile değil en çok tabiat mevkileri ile adından söz ettiriyor.

Bir kere 28 kilometrelik bir sahil şeridi var.

karasu-sahil-park

Karasu Sahil Park

Karasuda yazlık sahibi herkesin yoğun ilgisine tabii olan bu sahil şeridi aynı zamanda kristal kum ve pek çok hastalığa iyi gelen doğal şifalı bir özelliğe sahip.

Aynı zamanda Acarlar longozu – Melen Çayı – Maden Deresi ve Sakarya Nehri bölgede adını duyuran doğal güzellikler.

Bundan dolayıdır ki; bu eşsiz güzelliklerin bozulmaması için bir firma geldiği zaman yatırım için o kuruluşa en uygun yer gösteriliyor.

Karasu Limanı elbette bu yatırımların bu noktaya kadar gelmesinde en büyük etken.

Çünkü liman bölgede kalıcı yaşamı etkileyen bir diğer unsurdur ve uluslararası gümrük kapısı statüsündedir.

Bölgede karasu satılık daire piyasasını da olumlu yönden etkileyen liman, büyük bir hareketlilik artışını, hem iş hacmi açısından hemde insan popülasyonu açısında getirmektedir.

Hal böyle olunca yaşanan daha pek çok gelişmenin yanında kuzey kesimine bir diğer müjdede bartından başlayan hızlı tren raylı sistemi bir diğer ulaşım ağının en uygun zemin açısından yine bu noktadan geçmesini sağladı.

Karasu’ya ulaşım her geçen gün daha çok kolaylaşıyor, ve mesafeler daha da kısalıyor.

Bu bölgede sizlere hitap edecek ve büyük yatırımcıyı kendine çeken, istihdamı sürekli bölgesel sınırlar içerisinde arttıran inşaat sektörüne yansımış büyük bir hareketlilik sözkonusu.

İlçe sınırları dahilinde konut açığını kapatmak ve yatırımcılara en uygun en gözde seçenekleri sunmak amacıyla modern mimariye sahip çok sayıda konut inşa ediliyor.

Karasuda yeni bir yaşam yükseliyor.

Kaynak: www.karasusatilikyazlik.gen.tr/