karasu-sahil-park-1

Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi

Karasu her köşesi cennet Türkiye’mizin en revaçta en rağbet gören en popüler mevkilerinde biri.

Şu ayrıntı oldukça dikkat çekiyor!

Bir ilde ilçe bazı çerçevesinde dikkat çeken çok az bölge var.

Örneklendirecek olursak Didim – Uzungöl – Karasu – Yalıkavak – Fethiye – İğneada – Çiçekli – Denizköy – Urla gibi…

Bizler bu makalede de Sakarya Karasu’yu ele alacağız.

Elbette bütün ayrıntıları ile değinmek istediğimizde sayfalara sığmıyor ancak makalelerimizde Karasu İlçesini alan alan değerlendirmeye gayret ediyoruz.

Karadeniz’e komşu ve kıyı şeridinden arka tarafta yer alan dağ ve çam ormanlarına kadar uzanan ilçe, Sakarya’ya bağlıdır.

Bu güzide ilçe birbirinde güzel ve modern mimariye sahip ve hatta karasu satılık yazlık ifadesi ile markalaşmış yaşam alanı projeleri ile müsemmadır.

Işte bu projelerde yerlerini alan onbinlerce yatırımcıyı buraya çeken pek çok özellik ve unsur sözkonusu.

Karasuda yazlık ünlü bir yatırım aracı niteliği taşıyor.

Tercih edenler sadece İstanbul veya Marmara bölgesindeki vatandaşlarımız değil, aynı zamanda İçanadolu Bölgemizden de çok gelen var.

karasu-satilik-yazlik-eksioglu-city

Daha önceki yıllarda karasu satılık arsa piyasası hareketli iken şimdilerde yatırımcıların devreye girmesi ile bireysel manada hareket edenler için karasu satılık daire projeleri yatırım aracı olarak başı çekiyor.

Sakarya’nın bu güzide kıyı ilçesi diğer ilçelerine nazaran, sosyokültürel açıdanda yaz kış dönemlerinde dahi kalıcı yaşamı her geçen gün daha bir yaşanabilir ivme ile vatandaşlarımıza sunuyor.

Bu bölgenin emlak – arsa ve konut piyasası sahasında yükseldiği konum, inşaat firmaları ve daha pek çok farklı sahada girişimcilerin ilgisini çekmiştir.

Tabi bu durum bir yoğunluğu da beraberinde getirdi.

Karasu’nun inkişafının başlamasınada vesile oldu elbette.

Bölgenin artı değer kazanmasını gelen vatandaşların yazlık satın alma noktasında gösterdiği yoğun ilgi ve açılan dükkan sayısındaki artış, ve yatırımlardan fark edebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz yıllardan bu zamana kadar bakıldığında fiyatların sadece birkaç yıl içinde dahi %50 civarında artış kaydedildiği aşikar.

Bölgesel gelişmelerden kaynaklanan fiyat farkı büyük oranda ilgiyi daha da arttırmış ve gerek bireysel gerek kurumsal bazda yatırımcıların buraya akın etmesinde öncü olmuştur.

Onlarca karasu satılık yazlık projesi var.

karasu-maden-deresi-2

Batı Karadeniz memleketi sıfatında olan bu bölge doğal güzellikleri, deniz turizmi ve turizim faaliyetleriyle her sene abartısız yüzbinlerce insanın gerek tatil gerek yatırım amaçlı geliş gidişine sahne oluyor.

Bu mevkinin en meşhur noktaları Maden Deresi, 28 kilometrelik doğal termal kumdan oluşan sahili ve Acarlar Longozu’dur.

Tabi bu mekanların yanı sıra yine doğal güzellikler sıralamasında büyük misafir kitlelerini ağırlayan Poyrazlar Gölü, Sülüklü Göl ve Göl mesire alanı – Küçükboğaz gibi mekanlarda vakit geçirebileceğiniz harika mekanlardır.

Mükemmel tatil fırsatları sunan Karasu’da 1 günde hem ormanda piknik yapabilir, hemde denize girebilirsiniz.

Bu kadar tercih edilmesinin sebebi elbette konum olarak muhteşem bir noktada oluşudur.

Hatta bu ilçe için “İstanbul’a en yakın uzaklık” ifadeside kullanılmaktadır.

Karasu evleri lokasyon olarak evet İstanbul’a çok yakın ancak aynı zamanda iç Anadolu’da yer alan Ankara, Bursa, Eskişehir gibi şehirler içinde tercih edilebilir bir noktada ve bu illerden adeta bölgeye akın var.

3-kopru-kuzey-marmara-otoyolu-6

3. Köprü Yolu ve Kuzey Marmara Otobanı

Genelde tatil kültürü olan insanların çoğu yaz gelip çattı mı yollara düşüyor.

Ancak tatilde geçireceği vakti yolda geçirmek de istemiyorlar.

Ve bu da tatilini yollarda harcamak istemeyen vatandaşlarımızın Sakarya – Karasuy’u tercih etmelerine sebep oluyor.

Mesafe 2 saat iken şimdiler de 3. köprüden direkt yol ile Kuzey Marmara Otobanı’na bağlanan güzergah ile 1 saatte Karasu’dasınız.

Hızlı tren raylarının döşendiği bölgeye dair ulaşım alanında yaşanan gelişmelere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor.

Müşteriler sadece alım satımda değil, ilerleyen yıllar boyunca yatırımlarının ne denli kazanca dönüştüğüne dair hep tanıklık etti.

Özellikle bu mevkide senet ile vade farkı olmadan 0 faiz ile çok çeşitli şeçenekler ile karasu havuzlu sitelerde daire bulmak mümkün.

www.karasusatilikyazlik.gen.tr