karasu-limaniVade farksız, 0 faizli seçenekler ile elden senet ödemeli seçenekler ie istediğiniz şekilde artık Karasu satılık daire bulmanın kolaylığını yaşayabilir ve sizlerde en güzel şekilde yatırımlarınıza bu mevkide ödeme kolaylığı ile yön verebilirsiniz.

Sakarya – Karasu gerek turizm gerek ise sanayi sahaları ile giderek daha da genişleyerek, hızlı ivme ile gelişimini sürdürüyor.

Zaten Karasu ilçesinde de bu konuda bir potansiyel yakalanmış durumda.

Tabi bu bölgeye yollar geliyor, mesafeler kısalıyor, zamandan tasarruf ediliyor ve beraberinde yatırımlar aralıksız geliyor.

Bu da bölgenin önündeki her türlü engelin bir bir – hatta tek tek kaldırılmasını ve aynı zamanda Sakarya – Karasu’nun ne olup ne olmadığını daha derinlemesine ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz deönemlerde de Karasu Belediye Meclis Üyelerinden Mehmet Çatalbaş’ın açıklamaları ile herkes, Karasu İhtisas Sanayi Bölgesi ilan edilen alanın imar izni sıkıntısı bulunduğunu öğrendi.

Evet ama bu aynı zamanda bizlere neyi gösteriyor?

Çünkü, bu mevki 1998 yılından bu zamana kadar hep turizm bölgesiydi ondan.

E hali ile bu alanda İmar izni olmadığı için fabrika yapılamıyor.

Sakarya özellikle Toyota’nın da gelmesi ile uzun bir süredir yerli otomobil üretimi ile, yeri geldi yerli savunma sanayi araçları ile defaten anıldı.

Ve şimdi bölgeye BMC firması geliyor.

İlk etapta İzmirde mevcut bulunan fabrikanın buraya taşınacağı belirtiliyordu.

Fakat bu konuya ilişkin şu an daha farklı bir durum söz konusu ve firma burada yeni bir fabrika ile savunma sanayii alanında faaliyetlerini genişletme kararı aldı.

Tabiki bu yatırım kararlarında gözetilen pek çok kural var.

Bu kurallardan en önceliklisi turizm ve tabii doğal güzelliklerin bozulmama şartı.

3-kopru-kuzey-marmara-otoyolu-6

3. Köprü Yolu ve Kuzey Marmara Otobanı

Çünkü Karasu şirin bir batı karadeniz ilçesi ve Sakarya’nın nadide mevkilerinden biri.

Ve bu güzide memlekette pek çok doğal özellik güzellikleri ile anılıyor, uluslararası seyahat dergilerine kapak oluyor.

Tabiki ilçede bir diğer isim yapan ifade de karasu satılık yazlık projeleri.

Şunuda belirtmeden bir diğer konuya geçilmemeli!

Karasu Limanı ve 3. köprü otobanının kuzey marmara otoyolu ile birleştirilerek Tam noktası ve virgülü ile Sakarya Karasu’dan geçişi büyük bir etken.

Şimadilerde Karasu Limanı tamamlandı hatta gümrük kapısı olarak ilan edildi.

Bu gelişme hem Sakarya için hem de Karasu için çok müthiş bir atak oldu.

karasu-marina-5

Karasu artık bir gümrük kapısı.

Limanın daha aktif hale gelmesi ile bölgede önemli bir ivme kazanmış olacak ve özellikle burada kalıcı yaşama daha hareketli etkileri olurken, bir ivme kazandıracak.

Limanda çalışan personel daha şimdiden karasu evleri projelerinden yer edinmeye başladı.

Özellikle firmamıza danışan Liman çalışanlarına cazip ödeme koşulları ile beraber muhteşe fırsatlar sunuyoruz.

Bu arada bu konuya ek olarak şu bilgiyi eklemekde mümkün.

Belirtmeliyiz ki Karasu Limanı sadece başlı başına bölgede yatırımların hızlanmasına yeter de artar ancak, buna ek olarak Karasu-Bartın tren hattı da ayrı bir önem arz ediyor.

sakarya-bartın-demiryolu-projesi

Var olan bu yolun geliştirilmesine ve hızlı trene uyumlu hale gelmesine başlandı ve sıcak bir geçiş noktası olarak bilinen Karasudan geçerek Sakarya – Pamukova’ya bağlanacak.

Büyük firmaların gözünü diktiği bu bölgede yatırımcı olarak bireysel bazda büyük hareketlilik sözkonusu.

Şimdilerde bir çok insan karasuda arsa aramaya kalkışsada bulmak çok zor ve arsa payları yaşanan gelişmeler ışığında çok yükseldi.

Hali ile bu bölgedeki fiyatlarıda etkiledi.

Özellikle karasu sahil kesiminde ve Karasu’nun denize yakın mevkilerinde boş bir arazi veya sahipsiz bir arsa bulmak artık çoooook zor.

Bölgede sahile yakın pek çok alanda ekşioğlu inşaat karasu firmasının satılık yazlık evleri dikkat çekiyor.

Sakarya ili sınırları içerisinde yer alan ve etrafındaki küçük ilçeleler ile dahada güçlenen Karasu öncesinde Denizköy, sonrasında ise Kocaali ile de bilinir.

Ekşioğlu inşaat karasu firması kocaali satılık yazlık alanında da hem faaliyet gösteriyor, hemde marjinal anlamda bölgesel olarak fizibilite çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Ekşioğlu inşaat karasu denizköy satılık yazlık alanında şimdilerde bölgesel faktörleri araştırarak buralarda da fizibilite çalışmaları yürütüyor.

karasu-denizkoy-satilik-yazlik-daire

Sakarya – Karasu – Denizköy

Karasu’nun dışarıdan göç alması son dönemlerin en dikkat çekici gözle görülür hareketliliği.

Aynı zamanda bu hareketliliği doğuran en önemli neden yatırımların artışı

Bu yatırım hareketliliğini de beraberinde getiren neden ise bölgenin çok önemli bir geçiş noktası oluşu, merkezi lokasyonda bulunması.

Her yönü ile cezbedici bir sıcak nokta olma özelliği ile ön plana çıkan Sakarya – Karasu, dev metropollerden döşenen yollar ile deniz aşırı ülkelere muazzam bir kapı araladı.

Ve bu özelliği ile de Bursa İstanbul, Sakarya başta olmak üzere pek çok çevre üretim sahasının üzerindeki ticari lojistik yükü kaldırarak bu bölgeleri ferahlattığı gibi, ilçe olarak daha merkezi bir hal alacak.

Bu da tabiidir ki bölgede faaliyet gösteren ve yatırımcıyı kendine çeken inşa sektörüne yarayarak ülke ekonomisine şahane bir katkı sunmasının yolunu açıyor.

Gerçek şu ki; karasuda yazlık her dönem kazandırmaya devam ediyor.