3-kopru-kuzey-marmara-otoyolu-6

3. Köprü Yolu ve Kuzey Marmara Otobanı

Faaliyet gösterdiğimiz Sakarya Karasu, geleceğin önemli bir noktasında duruyor ve artık yetkililer de düzgün altyapıda çevreye önem veren ve tatil dokumuzu bozmayacak bir sanayi için gün sayıyor.

Bölgemiz her ne kadar güzide de olsa, tatil için eşsiz de olsa, küçük veya büyük işletmelere her daim ihtiyaç duyuyor.

Tabi ki bu işletmeler bölgenin ekseri can kaynağı ve ekonomik inkişafını daha da tetiklerken, buradaki karasu satılık yazlık projelerinin de yatırımsal bazda daha da değerlenmesini sağlıyor.

karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-ilan

Anladığınız üzere her bölgeye kesinlikle lazım olan ve en uygun yerde olması gereken anlamlı sanayileşme her unsura farklı farklı yarıyor.

Zaten bölgemize yatırım amaçlı gelen pek çok yerli yabancı firmanın akışı, Karasu limanının tamamlanıp faaliyete geçmesi ile daha da yoğunlaştı.

Daha büyük gelişmelere sahne olan bölgemizde bu tür hareketliliklerin bir diğer sebebi de 3. köprü otoyolunun, Kuzey marmara otoyoluna bağlanışının da ayrı bir etkisi oldu diyebiliriz.

karasu-limani

Mesafeler kısaldıkça yatırımlar artıyor.

Bu yolun Karasu’ya direkt geçişi ile beraber mesafe 2 saat 10 dakikadan, 1 saat 10 dakikaya düşürüyor.

Tekrar sanayileşme meselesine dönecek olursak; belediye yetkilileri, Sakarya genelindeki basın mensupları ile biraraya geldi.

Herkesin malumu ki bölge bir tatil beldesi, bu noktaya kolay gelinmedi ve artı doğal doku buraların shaip olduğu en büyük zenginlik.

Karasu evleri bu doğal harika sahil şeridi boyunca inşa anlamında tamalandı ve artık eskisi kadar yapım en azından bu şeritte görülmüyor.

İşte tam da bu noktada sanayileşmeinin nereye nasıl hangi şartlarda olşuşturulucağına ilişkin pek çok detay çok önceden düşünüldü ve hazırlandı.

Çünkü öyle dizayn edilmeli ki buradaki kuş dahi etkilenmemeli?

eksioglu-insaat-karasu-5

Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu yaptığı açıklamada, “attığımız adımlara dikkat ederek sanayileşmeyi göze alıyoruz ve çok ince eleyip sık dokuyoruz” dedi.

Karasu mevkine ilişkin gazetecilerin sorularını cevaplandıran İspiroğlu, bölge genelinde pek çok noktadan alt ve üst yapı çalışmalarının halen devam ettiğini belirterek, turizm anlamında popüler bir ilçe olan Karasu’yu bayrama ve yaz sezonuna hazırladıklarını yineledi.

bmc-sakarya-karasu-3

Zaten BMC – ASELSAN- HYUNDAİ – CHERRY vb. daha pek çok firmanın talip olduğu alanlar hazır.

Ve burada ilerleyen günlerde büyük bir kalkınma ve her anlamda inkişaf yani yükseliş kaçınılmaz.

Karasuda satılık yazlık projelerinin her geçen gün daha da değerlendiğini herkes görüyor ve bireysel anlamda yatırımlarını faaliyet alanız olan bu bölgeye bizler aracılığında yapıyorlar.

Sakarya’nın eşsiz kuzey şeridinde sizler yükselen bu hayata neden ortak olmayasınız?