karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-4

Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi tam anlamıyla faaliyete geçip liman ile birleştiğinde sizler için karasuda daire – karasuda ev seçeneklerinden bir seçim yapmak şartlara göre daha zorlu olacak.

Yetkililer, bilim sanayi ve teknoloji bakanlığının endüstri bölgelerinin kurulması için yer önerisinde çok rahat hareket edilebilinicek sahaların bulunabildiğini belirterek, hedefler doğrultusunda Sakarya’nın Karasu ilçesinde otomotiv konusunda ihtisaslaşmış endüstri bölgesinin kurulması için gerekli fizibilite ve yer seçimi çalışmalarının tamamlandığını duyurdu.

ekşioğlu inşaat olarak gelişmeleri yakından takip ederken, Sakarya-Karasu’da yer alan yaklaşık 222 hektarlık alanın “Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi” olarak ilan edildiğini biliyoruz.

Karasu evleri takipçileri şunu çok iyi bilmeli ki: bu atılım “Milyar Dolarlık” bir Yatırım!

Karasu Bölgemizde özellikle yerli araçların ve araştırma prototiplerinin üretimine yönelik yatırımlar öncelikli olmak üzere, ayrıca elektrikli-hibrit araçların üretimi ve motor gibi katma değeri yüksek pek çok parçanın üretimi konusunda yatırımlara öncelik verilecek.

Karasu satılık yazlık ve daire araştırmasında bulunan gerek tatilci gerek yatırımcı vatandaşlarımız, Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi için saha faaliyete geçtiğinde, yaklaşık olarak 1.5 ila 2 milyar dolar arasında yatırım gerçekleşmesi ve 7 ila 8 bin kişi kapasiteli nitelikli istihdam sağlamasına kesin gözüyle bakılıyor.

karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-1

Karasu’nun hızlı bir şekilde yatırımlarla şekillenmesi, Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi‘ne hazır hale gelmesi bölgede fiyatları alenen yükseltecektir.

Tabi bu sahanın harekete geçirilmesi biz dizi unsurun sırasıyla gerçekleşmesiyle olucak…

İşte bu oluşumda sıralama şöyle:

  1. Öncelikle acil olarak kamulaştırma çalışmaları tamamlanacak.
  2. Daha sonra harita yapım işinin gerçekleştirilmesi
  3. jeolojik-jeoteknik etüt raporunun hazırlanması,
  4. İmar planı ve parselasyon planının yapılması,
  5. Altyapı projelerinin hazırlanması ve altyapı inşaatının yapılması ile ilgili iş ve işlemler tamamlanması,
  6. Ve en son olarak Bölgedeki araziler altyapısı tamamlanmış bir şekilde yatırımcılara tahsis edilmesi işleminin gerçekleştirilmesiyle herşey tamamlanmış olacak.

karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-3

Karasu satılık yazlık yatırımcıları şunu da biliyorlar: Karasu’ya yatırımda sadece ama sadece bu konu hakkındaki işlemler için, ilgili Bakanlık bütçesinden yaklaşık 60 milyon TL’lik harcama ayrıldı ve parça parça yapılıyor.

Mesela en basit örnek dünya devi Toyota’dan verelim

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye AŞ CEO’su Hiroshi Kato, Sakarya fabrikasında geçen yıl 115,000 adet olan üretimin bu yıl 140,000 civarına yükselteceklerini ve ayrıca üretimin 44,000lik rakamınınsa yıl sonlarına doğru üretime geçecek yeni modellerden oluşacağını ifade etti.

Unutmayın!

Ekşioğlu inşaat yatırımcıyı en doğru tercihlere yönlendirmeyi kendine ilke edinmiş bir inşaa firması olarak sizlere harike kazançların kapısını aralayarak yardımcı oluyor.

Gelin sizde hem tatil hem kar amacıyla Ekşioğlu inşaat karasu güvencesiyle tanışın, geleceğe güvenle,emin adımlarla bakın…