karasu-meslek-yuksek-okulu-karasu-myo

Karasu Meslek Yüksekolu

Karasu’da inşaası devam eden Karasu Meslek Yüksek Okulu ek binası, bir dahaki öğretim yılına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Buraya kadar herşey tamam ancak bir başka gelişme daha var ki meslek yüksek okulumuz için, o da fakülte başvurusu…

Yetkililerin bu açıklaması karasu evleri sakinlerini sevindirdi.

Geçtiğimiz günlerde ilçede bir basın toplantısı gerçekleştiren Karasu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Zafer Tatlı, beraberindeki öğretim görevlileri ile birlikte incelemerde bulundu ve yeni binadaki hazırlıkları takip etti.

Karasu evleri sakinlerinin sevindiği bu haber Kaymakam Şafak Gürçam tarafından yapılan açıklamalarla da tescillendi.

Karasu Meslek Yüksek Okulu için yapılan ek binanın 3 bin 500 m2 kapalı alana sahip.

Kaymakam Gürçam yeni binaya ilişkin bilgi vererek; içinde 11 derslik, bilgisayar laboratuarı, iki atölye, çok amaçlı bir konferans salonu ve ilk binada olduğu gibi ile öğretim gö­revlilerine ait odalar bulunduğunu belirtti.

Gürçam, kaynakçılık alanında ve makine bölümü atölyelerinin, teknik olarak çok donanımlı olduğunu ve otomotiv sanayiine dönüştürülebilinicek özelliklerde olduğunu söyledi.

karasu-meslek-yuksek-okulu-karasu-myo-sakarya-universitesi-karasu-1

Karasu Meslek Yüksekolu

Şimdi daha farklı bir bilgiyide verelim.

Ek binanın inşaası tamamlandığında eski ilk yerleşkeyle arasından geçen yol belediye ile görüşülerek, şimdilik araç trafiğine kapatılacak.

Bu da şu anlama gelirki Karasu’da şimdiden küçük bir eğitim alanı oluşturulmuşken bunun hızla genişlediği gözlemleniyor.

Karasuda daire sahibi olup yerkeşik olarak yaşam süren herkes, “acaba meslek yüksek okulu fakülte olacak mı olmayacak mı” sorusunu merak ediyordu.

Karasu Meslek Yüksek Okulu yetkilileri fakülte için Sakarya Üniversitesi’ne başvurularının bakıi olduğunu söylerken, “Fiziki olarak fakülteyi kaldırabilecek kapaite sözkonusudur.rektörlük muhakkak bunu dikkate alıyor” dediler.

Ek binanın kısa sürede tamamlanışı ile birlikte binlerce öğrenci en son sistem cihazlarla eğitim öğretim alanına katılacak.

Karasuda ev ve yerleşik yaşamında sahibi olan vatandaşlar bu gelişmeleri yakından takip ederken, özellikle fakülte dönüşümünün hem Meslek Yüksek Okulu, hemde kendileri ve çocukları için beklenen bir atılım olduğunu ifade ediyorlar.

Sakarya – Karasu hızlı büyüyen bir yapıya sahip olmakla beraber, yatırımlarda hız kesmeden devam edincei yerkeşik hayat için, Dev metropol İstanbul’dan kurtulmak için, karasu satılık yazlık arayanlar istatistiklerin gözdesi oldu.

Evet bölge sürekli olarak gelişme gösteren ender tatil bölgelerinden birisidir.

Ancak bu hızlı adımlarla büyüyerek gelişen Karasu’nun bu niteliklerindenfaydalanmak isteyen pek çok firma olduğum gibi aynı zamanda yatırımcı büyük firmalarda sözkonusu.

Hatta bazıları, yatırımlarını hayata geçirdi ve dahası yatırımlarını yükseltmeyi sürdürürken, bankalar dahi bölgeden yer almaktadır.

karasu-sahil-park

Bu kadar yatırım canlısı kurum ve kuruluş veya bireysel manada şahıs karasuda satılık yazlık ve ev sahibi olurken sizler neden geride kalasınız.

Karasu derken yatırımlarınızın kara dönüşmesinin ne kadar garantili olduğunun farkındaysanız, o zaman sizler için maddi kazanç anlamında uzaklar yakın,hayaller gerçeğe dönüşür.

Ekşioğlu inşaat karasu olarak eğitimde yükselen çıtanın bölgenin geleceğinide olumlu yönde değiştiriceği inancında, öğretim görevlilerine ve yetkililere teşekkür ediyoruz…