karasu-satilik-yazlik-gen-tr-14

Karasu evleri ve yazlıklarını olumlu yönden etkileyen ilk adım Doğu blokundan açıklamalar ile geldi.

İlk olarak Litvanya tarafından dillendirilen, ardından Belarus ve Beyaz Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerin katılımı ile Karadeniz’i doğun ülkelerine bir ticaret yolu olarak daha etkin kullanma adına gerçekleştirilen projedir Viking Yolu.

Ve Viking Yolu projesinde Karasu Limanı olmazsa olmaz, sıcak bir noktadır.

karasu-limani-viking-plani

Karasu evleri projelerinin de yer aldığı bu yol güzergahı ile Azerbaycan’dan tutunda İran’a, ortadoğu arap ülkelerinden tutunda Afrika ülkelerine kadar pek çok ülkenin aradığı yeni ticaret yolu burada, yani Sakarya – Karasu’da hayat buluyor.

Bu güzergah İskandinav ülkelerini lojistik olarak kullanılacak yeni bir ticaret yolu ve bu güzergaha bağlamak amacıyla yapılan yeni bir atılım.

Viking yolu ismi verilen bu girişim Ukrayna üzerinden, Karadeniz limanları ile geniş bir alanı kapsıyor ve deniz sahanlığı geniş olan ülkemizi odak noktası olarak görüyor.

Bir başka gerçekte TRACECA denilen projenin bu yol ile hayat bulucağa.

TRACECA isimli projenin tam adı “Avrupa-Kafkasya-Asya Ulaşım Koridoru”

viking-projesi-5

Yine buda Karasu odaklı bir proje olup karasu evleri dairelerine prim yaptıracak bir alt proje.

Viking Projesi,TRACECA yani “Avrupa-Kafkasya-Asya Ulaşım Koridoru” projesi ile birleştirildiğinde, ticareti rahatlatan 2 önemli olay meydana gelecek.

1-Türk işadamları AB ülkelerine ticarette daha kolay ulaşıma sahip olmuş olacak, ki bu da lojistik yükünü önemli ölçüde hafifletir.

2- Hem de Ortadoğu, Güney Kafkasya üzerinden gelen ürünlerin tamamı daha kestirme diyebileceğimiz bir ulaşım sirküsü ile Türkiye üzerinden lojistik anlamda taşınması daha kolay olacak.

Bunun için elbette karasu limanına ihtiyaç var.

viking-projesi-harita-2

Karasu Limanı’nın odak noktası olduğu bu güzergah ayrıca, varolan Viking demiryolu diye adlandırılan raylı sistem ile de taçlandırılarak, Litvanya’ya 30 dakikada sınır geçiş özelliği ile biliniyor.

Karasu Limanı bu yol ile Ukrayna’nın Odessa civarındaki Illichivks limanına, yine Baltık Denizi’ndeki Klaipeda Limanına bağlanmış olunacak.

İşte bu tür gelişmeler ile aşılan ticaret hacmi rakamları ve ticari yollar güzergahında bulunan Sakarya – Karasu’da yaşam alanı projelerinin kar etmemesi imkansız!

Karasu evleri sadece bir yönü ile değil her düşünce ile inşa edildiği için yerleşik yaşamada uygun olarak dizayn ediliyor.

eksioglu-city

Çünkü yarın bugün bu tür gelişmeler ışığında bölgede yerleşik hayata gebe olan gelişmeler yaşanırken, karasu satılık yazlık diye sunulan dairelerin sadece yaz kullanımına uygun olması mümkün değil.

Karasu satılık yazlık daireler kışlık yaşamada uygundur, yapı itibari ile hatta İstanbul’da ki dairelerden daha uygundur!

İç yapı malzemelerinde özellikli dizayn ve bölgesel bir etken olan deniz korozyonuna dayanıklılık sözkonusudur.

2013 yılında 50 bin TL olan 1+1 daire modelleri şimdilerde 115bin tlden başlıyor.

eksioglu-insaat

Yatırımlar henüz gerçekleşmeden, yani duyulduğunda dahi bölgenin geleceği belli oluyor ve fiyatlar 2 katına çıkıyor.

İşte Karasu evleri ihtiyacınız olan bütün özelliklere sahip olup, dev metropol İstanbul’da bu fiyatlarda arayıpta bulamayacağınız, full artı full yaşam standartlarını sizlere en uygun ödeme koşulları ve en cazip fiyatlar ile sunar.

Karasu evlerini görmek ve karasu satılık yazlık dairelerden birinin sahibi olmak isterseniz bizleri aramanız yeterli!

Her hafta sonu düzenlediğimiz karasu satılık yazlık projelerini gezi turuna sizlerde aşağıdaki numaraları arayarak katılabilirsiniz.