karasu-limanı

karasu yazlık ve daire sahibi olanlar her geçen gün karlarına kar katarak

yeni yatırımlara yelken açarken, son zamanlarda dikkat çeken bir başka ayrıntı ise gençlerinde birikimlerini karasuda ev olarak değerlendirmeleri…

Artık genciyle yaşlısıyla vatandaşlarımız daha bilnçli…

Yolun nereden geçerek ulaşımın hem ticarete hemde yol süresine etkisini hesap eden ve başlatılan projelerle hareketliliğin olduğu bölgeleri seçiyor karasu satılık yazlık araştırmasında bulunanlar…

Elbetteki 3. köprüye bağlanan kuzey marmara otoyolu ve yetkililerin yanı sıra iş dünyasından gelen açıklamalar bölgede fiyatları dahadada hareketlendirirken; bir diğer faktör ise karasu merkezde gerçekleşen projeler…

Bunların başında karasu limanı geliyor..

Karasu Limanı inşaat teknikeri Halil Eroğlu ise çalışmaların yoğunluğuna dikkat çekerek ayrıntıları anlattı.

Eroğlu “Limanın bitme süresi 18 ay olarak planlandı ama biz 14 ayda bitirmeyi hedefliyoruz. Şu anda tali mendirekte taşların dökümü devam ediyor. Bu işlemler mevcut kesitlere göre yapılıyor. Her iki ana ve tali mendirekte kromdan beton var. Deniz taramasından çıkacak setleri bitirdik. Limanın çevre istinat duvarlarına başladık” dedi.

Karasuda bölgesel hedef’in anlamı şu: “İhracatta ilk 5 il arasında olmak, Karasu Limanı’yla Karadeniz’den dünyaya açılmak”

Bölgedeki büyük gelişmeler sadece yerleşik halkı değil aynı zamanda karasuda yazlık sahiplerinide çok yakinen memnun ediyor.

Bölgedeki hareketliliğin hızlanışına ilişkin karasu ev sahiplerini ilgilendiren bir diğer açıklama Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul’dan geldi.

Karadeniz’den tüm dünyaya açılan bir transatlantik Sakarya için çalışmaların yoğun gayretlerle sürdürüldüğünü belirten Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı.

“Otomotiv Şehri Sakarya Projesi”ni gerçekleştirmek, tarım, sanayi, turizm ve ticarette marka şehir olmak istediklerini vurgulayan Kösemusul, “Karasu Limanı, bu anlamda bizim için çok çok önemli. İnşallah çalışmalar daha hızlı şekilde sonuçlanır ve bizler de Sakarya’mızı daha üst seviyelere taşımış oluruz” dedi.

Şunu belirtelim ki ayrıca bir holding firmasının kesinleşen demir-çelik alanında yatırımı var karasuda.

Buda bizlerden karasuda daire ve yazlık sahiplerine müjde olsun!

İlçede yerli otomobil üretiminin başlamasıyla buradan ihracat hem gıda hem de sanayi olarak devam edecek.

Elbette ki Liman, otomobil ihracatında büyük katkı sağlayacak.

Kendisine bu yatırımların sorulmasına ilişkin Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul şu cevabı verdi:

“Yerli otomobilin ilçemizde üretilmesi bizim için çok büyük önem arz ediyor. Otomobiller burada üretilip hem Türkiye’ye hem de ihracata yönelik çalışacaklar. Bu da bizim için büyük önem arz ediyor.”

Ne diyelim tekrar tekrar ifade ediyoruz…

Hiçbir açıklama faraza yapılmıyor ve hiçbir temel boşa atılmıyor.

Karasu satılık yazlık araştırmasında olanlar gelin sizlerde ekşioğlu inşaat güvencesine başvurun, karlı çıkın…