karasu-satilik-yazlik-3

Sakarya Karasu genelinde şu sıralar yeniden büyük hareketlilikler var.

Bu öyle bir durum ki; gerek tatil gerek yatırım anlamında düşünen her vatandaşımız bizlere uğruyor, ve telefonlar ile firmalara ulaşıyorlar.

Tabi telaşlanmalarının bir diğer nedeni de yaza doğru fiyatların tekrar artış yaşaması.

Karasuda yazlık her geçen gün daha çok pirim yapıyor.

Bu konuda bölgesel faktörler çok ön planda.

Geçtiğimiz günlerde Sakarya Karasu’ya yatırım fizibilite çalışmaları için gelen Dünyaca ünlü Katar menşeili firma ALRAWI yetkilileri pek çok temasta bulundu.

Özellikle Karasu Limanının daha geri kısmında yer bakan ALRAWI buraya marina yapmak istiyor.

Karasu Marina konusunda ütopya diyen az sayıda çevrelerin bilmediği şey şu ki bu bölgeye marina projesi için pek çok firma geldi.

karasu-marina-4

Yani ALRAWI firması bu bölgeye gelip incelemelerde bulunan ve yetkililer ile görüşen tek kuruluş değil.

Hangi açıda bakarsanız bakın, sadece yukarıda belirttiğimiz firma görüşmeleri değil aynı zamanda daha farklı alanlarda yatırıma talip olan pek çok kuruluş var.

Bölgede bu denli bir hareketliliğin yaşanması, karasu satılık yazlık ifadesine bir ayrıcalık ve akılcı tercih özelliğini katarken, aynı zamanda markalaştırıyor.

Birde bu yaşam alanı projeleri her ne kadar karasu satılık yazlık diye ifade edilsede aynı zamanda kışlık olarak kullanıma çok uygun.

Yani burada bir kış yaşamı da var.

karasu-satilik-yazlik-gen-tr-5

Karasu Sahil Park’da Bir Kış Vakti

Geçtiğimiz yıllarda kış nüfusu takribi 60 bin olan Sakarya – Karasu’da 2016 nın sonlarına doğru 80 bini bulduğu belirtiliyor.

Yani anlaşılan o ki burası kalıcı bir yaşamı da geçirmeye namzet bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

Karasu evleri projeleri, İstanbul’da beğeninize sunulan ve herkesin özendiği lüks yaşamı sizlere daha uygun fiyatlarda ve pek çok seçenek ile karşınıza çıkarıyor.

Genel hatları ile karasu evleri projeleri havuzlu ve 24 saat kameralı personelli güvenliğe sahiptir.

Ve bu projeler merkezi konumlarda konuşlandırılmış olup aynı zamanda her bir detay ile kaliteliyaşam anlayışını oturanlara sunmayı hedefliyor.

Hatta çoğunun içinde market kafeterya gibi mekanları mevcut.

Bu bölgede faaliyet gösteren Ekşioğlu İnşaat firması yükselttiği karasu satılık daire seçenekleri ile bölgede en yoğun proje çeşitliliğine sahip.

Kuruluş uzman bir firma olarak, 50 projeyi geride bıraktı ve farklı alanlarda pek çok sahada faaliyet gösteriyor.

Tekrar bölgesel faktörlere ve gelişmelere dönecek olursak Karasu Limanı ve ilçeye çıkan güzergahlara döşenen ulaşım ağları, bu alanın karadeniz ve ipekyolu güzergahında transit ticaret yolu olarak kullanılacağının en büyük göstergesi.

karasu-satilik-yazlik-eksioglu-yesil-vadi-4

Çünkü burası Sakarya Karasu ve Marmara ile Karadenizin geçiş güzergahının en sıcak noktası, en transit ve en kolay ulaşımının olduğu nokta.

Doğu bloku burada bir liman kurulmasını en sağlıklı karar olarak görüyor ve Litvanya gibi ülkeler kara yolunun haricinde eski viking yolu olarakda bilinen güzergahın, daha kolay ticari bir rota olarak canlandırılmasını istiyor.

Pek çok firmanın gözü karasu limanın da ve bu liman şu tarih itibari ile uluslararası bir statüye sahip.

Bölgede gelişmeler aynı zamanda uluslararası boyutta yaşandığı için Limana bir gümrük kapısı statüsü getirildi.

Bu bölgede karasu satılık yazlık projelerinin yerleşik hayata hazır olduğuna da değinelim.

Bölgede marka haline gelen karasu evleri kışında oturuma hazır bir şekilde dizayn edilmiştir.

Yukarıda bahsettiğimiz firmalardan en çok projeye sahip olan ekşioğlu inşaat firması yüskek profili ile şu konutları bu bölgede yükseltmiştir.

karasu-sahil-park

Karasu Sahil Park

Ekşioğlu City, İlksan Evleri, Yeşil Vadi 1, Yeşil Vadi 2, Yeşil Vadi 3, Gardenia 1 Gardenia 2 Gardenia 3 Gardenia 4 Gardenia 5 Evleri , Samanyolu Konakları, Yılmaz Ekşi Apartmanı, Hasan Ekşi konutları, Karasu Göl Evleri, Zümrüt Apartmanı, Yeni Mahalle Evleri, Ekşioğlu Melis Evleri gibi projelerin ardında adını yazdırmayı başaran firmanın sayamadığımız bir o kadar daha yaşam alanı yükseltmişliği var.

Sizlerde Ekşioğlu İnşaat’ın karasuda daire seçeneklerini görmek isterseniz, www.karasusatilikyazlik.gen.tr adresinden her zaman araştırma yapabilir ve hafta sonu düzenlediğimiz ücretsiz servislerimiz ile karasu satılık yazlık projelerimizi inceleyip bir karara varabilirsiniz.