Acarlar-Longozu-4Sakarya’nın Karasu ilçesinde yaklaşık 100 bin civarında günlük insan hareketi tahmin ediliyor

Karasu, özellikle kış mevsimindeki yerleşik hayatın dışında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Karasu evleri pansiyona dönüşüyor ve sahillere adeta akın oluyor.

Romatizmal sıkıntılara iyi geldiği bilinen ince taneli kristal kumuyla, tertemiz suyuyla Sakarya Karadeniz’e açılan kapı konumunda olan Karasu, 28 km kumsalıyla Türkiye’nin nadir bulnan plajlarından biri olaraki adını duyurmayı başarmıştır.


Günübirlik olarak otell ve karasu evleri pansiyonlarında konaklayan yüzbinlerce tatilcinin sonraki adımı ise karasu satılık yazlık araştırması yapmak oluyor.

İlçemiz, yaz aylarında en kalabalık günlerini geçiriyor.

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun, ilçenin sahil kesiminin ve kumsalının çok değerli olduğunu bildiklerini söyleyerek şu ifadeleri kullandı;

“Aslında gerçek kış nüfusumuz şehir merkezi olarak yoğunlaşıyor. Ancak yaz aylarında en az 10 kata katlanarak büyük yoğunluklar oluşuyor. Bunların yanında yerli ve yabancı turist olmak üzere yurdumuzun çeşitli yörelerinden epey gelen var”

Karasu kumsalıyla örnek teşkil ettiği gibi, ekşioğlu inşaat karasu projeleri bu mevkıiye yakın yerlerde konumlandırılır.

İlçede konaklayan turistler haricinde İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Bolu’dan günübirlik tatilcilerin yanısıra, kalıcı olarakda uzun süreliğine karasuda satılık daire sahibi olan vatandaşlar, denize giriyor, maden deresinde vakit geçirip acarlar longozunda yüryryüş yapıyorlar.

sakarya-karasu-acarlar-longozu-2

Günlük 100 bin civarında olan insan hareketliliğinin akşam saatlerinde sakarya nehri kıyısında konumlu olan Yenimahalle kıyısındaki lokantalarda olduğu gözleniyor.

Bu hareketlilik Karasu için çok muhteşem gelişmelerin ve daha fazla yatırımın ivmesi oluyor.

Karasu halkıda, esnafıda günlük yaşamda oldukça memnunlar.

Sizler neden dinlenip, güzel bir yatırıma adım atmayasınız ?

ekşioğlu inşaat karasu bu nadide ilçenin her bölgesinde yükselen 50 civarındaki projesiyle sizleri bekliyor…

Hafta sonu ücretsiz turlara katılmak için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz…

10 BİN PEŞİN HEMEN TAŞIN

İstanbul’un Arka bahçesi KARASU’da

0212 909 48 90 0544 569 31 68