KARGEM

Karasu Halk Eğitimi Merkezi pek çok çeşitli faaliyetle burada kalıcı yaşam sürdüren karasu evleri sakinlerinin hayatına renk katıyor.

Özellike Halkoyunları grubu olarak kendini pek çok resitalde ispatlamış olan Karasu Dans, son haftalarda çalışmalarını artırdı.

Grup sergilediği birbirinden özenli figürler ile haftanın üç günü adeta yoğun bir şekilde çalışarak gösteri ve festivallere hazırlanıyor, bölgedei yaşama renklilik katıyor.

Karasu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yapılan pek çok faaliyetler var ve talepler her geçen gün daha da artıyor.

Bu karasuda yazlık sahibi pek çok insanın kışında ne denli faal olduğunun bir göstergesi.

Vatandaşlara yönelik bir açıklama yaparak hem yerel basına hemde internet medyasına konuşan Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ferhat Tekeli pek çok çeşitli dallarda kurs hizmetlerinin verilmeye devam ettiği bilgisini verdi.

KARGEM-1

Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tekeli 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılına dikkat çekerek: “Genç ve güçlü kadromuzu oluşturan karasu evleri sakinleri ile büyük bir heyecanla yeni yıla ve eğitim öğretim dönemine başladık. Öğretmenlerimiz ve usta öğreticilerimizle güzel bir uyumumuz var ve bozulmasını istemiyoruz çalışmalara ara vererek, bu ivmeyi bozmadan devam ettirmeliyiz ve ara vermeden. Çalışmaların hem çeşitliliği hem gidişatı ile ilgili çok iyi bir ivme yakaladık. Bünyemizde 2016 yılında açtığımız 403 farklı kursla vatandaşlarımıza hitap etmeyi başardık ve kurslarımızı daha da çeşitlendirerek ne denli başarılı olduğumuzu faaliyetlerimiz ile ortaya koyacağız. Vatandaşlarımzı bilgilendirmeye, iş tecrübeleri kazandırmaya ve sosyal aktiviteye yönlendiriyoruz. Bu da bölgedeki yaşama büyük artı puanlar katıyor ve kaliteyi beraberinde getiriyor. Her geçen gün bünyemize yapılan kayıtların sayısı artmaktadır” dedi.

Tabi bunlar Sakarya – Karasuda yazlık sahibi olan herkes için yönelik olumlu kurslar.

Tabi yine belirtmekte fayda var ki bu kursların başarısının sırrı, kursların işleyişi ile ilgili takip ve denetimde.

Ve bu takip denetim sürekli yapılıyor.

Mesela halkoyunları kurs derslerinin devam ettiği yerlerden biri de, Karasu Belediyesi Kültür Merkezi.

Çalışmalarda coşkulu figürleri ve hevesli çalışmaları ile bilinen gruplar pek çok alanda sahne almayı başardı.

Karasu evleri gençlerinin oluşturduğu bu rastsal gurp daha şimdide pek çok alanda gösteri ve festival tarzı programlara hazırlar.

Bölgede özelikle Halkoyunları kursundaki öğrencilere bakıldığında büyük bir çeşitlilik var faaliyetlere katılım noktasında.

Kurslara katılan örenciler öğretmen, sağlık personeli, ev hanımları ve gençler…

Sosyalleşmek isteyen herkes için hem farklı bir çevre hemde çok eğitici faaliyetlerin Karasuda önemle icra edilmesi, bölge sakinlerini de ayrı bir mutlu ediyor.

Açılan kursları sık sık ziyaret ettiğini vurgulayan Tekeli; “Kültür Merkezinin kapılarını bizlere açan Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na teşekkürlerimi sunar, Öğretmenimiz Mehmet Yıldız’a ve kursiyer arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi.

Gördüğünüz üzere bölgede bir tek karasu satılık daire projeleri markalaşmıyor.

Bölgede aynı zamanda karasu evleri markalaşıyor, eğitim markalaşıyor, karasulu olan herkesin katkısı ile hayat da markalaşıyor.

Özellikle son dönemlerde Sakarya – Karasuda kalıcı bir yaşama adım atmak isteyenler daha çok telefonlarımızı çaldırıyor ve kapımızı aşındırıyorlar.

Sakarya – Karasuda yeni bir yaşam yükseliyor.

Gelin sizlerde yeni yaşamanıza daha güvenilir ve daha stressiz bir mevkide başlayın.