karasu-sahil-park

Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Projesi

Karasu “Mavi Bayrak” ile buluştu karasu evleri coştu.

Karadeniz sahil kesiminde Kocaali ve Kaynarca ilçelerinin mavi bayrak sahibi olmasıyla total olarak 60 km’lik sahil, bölgedeki deniz turizmi ile beraber konut firmalarına olan talebide arttırdı.

Günlük 100bin insan hareketliliği resmen tescillenen Karasu’da, deniz turizminde büyük bir ivme katedilmiş olundu.

Yalnız olay sadece mavi bayrakla kalacak değil,

ekşioğlu inşaat karasu yazlık alanında yaptığı çalışmlarda görünen o ki bu kalabalığın bir nedenide Acarlar longozu!

Araştırmalar gösteriyor ki; bölge doğa sporları ve alternatif turizme yönelik zengin bir altyapıya sahip, doğal olarak.

Çünkü ekşioğlu inşaat karasu olarak biliyoruz ki; bölgemiz Kocaali, Karasu ve Kaynarca ilçeleri yaklaşık 60 kilometre boyunca büyük bir sahil şeridiyle donatılı ve İnce taneli kuma, ayrıca temiz suya sahip doğal bir plaj.

Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu’nun Mavi Bayrak alışıyla diğer bölgelerinde hareketlendiğine dikkat çekerek, “Sakarya 4 mevsim turizme hizmet verebilecek önemli bir merkez haline getirilecek” dedi.

Toçoğlu, ” Bir taraftan turizme yönelik yatırımlarımız devam ederken diğer taraftan da altyapı yatırımlarımızı bir an önce tamamlamaya çalışıyoruz. Karasu ilçemizde inşa edilen atıksu arıtma tesisimiz tamamlandı. 11 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirilen atıksu arıtma tesisi sayesinde Karasu ve Karadeniz’in kirlenmesi önlenecek. Aynı şekilde inşaatı devam eden Kocaali ilçemizdeki atıksu arıtma tesisi yatırım çalışmalarımızı da biran önce tamamlamaya çalışıyoruz. Turizmde hizmet kalitemizi artıracağız” diye konuştu.

Karasu evleri sahipleriyle konuştuğunuzda, Karasu’ya özellikle çevre illerden çok yoğun bir talep olduğu ortaya çıkıyor.

karasu-film-platosu

Ancak bizler Şu müjdeyide verebiliriz şimdiden:

Karasu film platosu merkezi olacak

Çünkü dışarıdan da bakıldığında bu şirin ilçemize sadece yatırımcı veya karasu satılık yazlık arayan kişiler gelmiyor.belli başlı bazı ünlü isimlerinde zaman zaman ziyaretine rastlıyoruz.

Bizde bu kadar rastlantı fazla diyerek o isimlere “sebebi ziyaretinizi neye borçluyuz ?” dedik.

Çünkü gerçek anlamda incelendiğinde buradan dünyanın bir diğer ucundaki Avustralya’ya gitmeye gerek yok.

Karasu’da Dubrovnik gibi uzun yeşil ve akarsulara sahip.

Sadece bunlarda değil, denizi, akarsuları, gölleri, ormanları, longozu ile tam film çekimlerine uygun yeşil ve maviyi barındırıyor.

Sakarya – Karasu adeta bir film platosu gibi.

karasu-justinyen-koprusu

Sangarius_Bridge,_Justinyen_Köprüsü

Bu konuyu yetkililerede sorduğumuzda şu cevabı alabiliyoruz.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu: “Turizm çeşitliliğimizi artırmak için çalışıyoruz. Sinema ve dizi çekimlerine uygun farklı sahalar belirledik. İlk etapta, yeni mahalle, Karadeniz sahili, Camitepe, Acarlar Longozu, Küçük Boğaz Gölü, Denizköy, Yassıgeçit, Paralı yerleşim yeri ve sahaları film ve dizi çekimleri için kullanılacak” dedi.

Ekşioğlu inşaat denizköy civarındada araştırmalarını sürdürüyor

Şartlar her geçen gün yeni bir imkanla ve yeni sürprizlerle karşımıza çıkarken bölgede, konut sahibi olmak için şimdiden almayanlar ileride çok zorlanacakları tahminindeyiz…

Bu kadar projenin gerçekleştiği,yatırımın yapıldığı ve dahasının düşünüldüğü karasuda satılık daire sahibi olmak için acele etmelisniz.

Çünkü yazılanların hiçbiri ne imkansız neden mübalağ