KARGEM-Karasu-Halk-Egitim-Merkezi

Karasu Belediyesi ve Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü muhteşem bir projeye imza attı

Ortaklaşa gerçekleştirilen ve karasu evleri sakinlerinin maharetlerini sergileme imkanı bulan ‘’Sosyal Sorumluluk Projesi’’ kapsamında pek çok faaliyet gerçekleştirildi.

Bölgede KARGEM faaliyetlerini içeren kurslar, Merhum Kemal ÖZCAN Eğitim Merkezinde sürdürülüyor.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu Halk Eğitimi Müdür Vekili Ferhat Tekeli, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Latif Şahin, Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu Emniyet Müdür Vekili Kemal Bayraktar, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Karasu Belediyesi Meclis Üyesi Sebahattin Ali Yavuzyiğit ve Hendek El Ele Yaşam Derneği Başkanı Esin Aygen KARGEMİ ziyaret eden isimler arasındaydı.

Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı, KARGEM kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin kurs merkezini ziyaret eden yetkililere, tüm yıl boyunca karasu evleri sakinleri ile beraber imza attıkları ve gerçekleştirdikleri el işi göz nuru çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Karasu’da protokol ile karasu evleri sakinlerinin emeklerini buluşturduklarını belirten Fatma Tatlı; “2016 yılının sonuna geldiğimiz bu günlerde, yıl içerisinde yaptığımız faaliyetlerle ilgili kendilerine bilgi sunduk. 2011 yılında Belediye Başkanımız ve diğer yetkililere büyük desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.Belediyemizin desteğiyle kurulan KARGEM, her geçen yıl yeni kurs ve kursiyerleriyle çalışmalarını arttırarak devam etmektedir. Bizlere bu imkânı sağlayan ve desteklerini üzerimizden esirgemeyen Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunarım’’ ifadelerini kullandı.

KARGEM-Karasu-Halk-Egitim-Merkezi-1

Çalışmalar Kemal ÖZCAN Eğitim Merkezinde gerçekleştirliyor ve karasuda yazlık sahibi olan herkes bu faaliyetlere katılabiliyor.

Bu el işi göz nuru faaliyetleri Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam inceledi.

Gürçam:”karasu evleri sakinlerinin katıldığı ve yücelttiği Kurs merkezimizde gerçekleştirilen her türlü çalışma, halkımızın daha kaliteli ve daha farklı bir hayat sürmelerine yardımcı olunuyor.Ben bunun büyük artısı olduğu düşüncesindeyim. Yapılan çalışmaları yakından takip ediyorum. Faaliyetleri ve etkinlik alanlarını her geçen gün arttırarak devam ettiriyorlar vatandaşlarımız. Kurs merkezimizin oluşumu ve gelişimi ile ilgili emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Tam 180 kursiyer var merkezde.

Bu rakam da KARGEM’in bölgede ne denli faal olduğunu gösteriyor ve katılımcı sayısı gün geçtikçe artıyor.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’da genel bşr konuşmayla etkinliğe katkıda bulundu.

Kurs merkezinin genel yapısı itibari ile çok işlevsel olduğunu ve işleyişi hakkındaki konuşmasında ayrıntılara dikkat çekti ve karasu evleri sakinlerinin katkılarına değindi.

İspiroğlu; “Belediyemiz bünyesinde, ilk etapta Gençlik Eğitim Merkezi olarak kurduğumuz KARGEM, faaliyetlerini oldukça genişletmiş ve tüm hızıyla devam etmektedir.

Her geçen yıl kursiyer ve kurs sayısı arttırıyorlar. Kurs merkezimiz 2016 yılı içerisinde 180 kursiyere kapılarını açmıştır. Halk Eğitim destekli olarak açtığımız kurslarda ders gören bayanlar, faaliyet sonunda sertifikalarını alarak usta girişimciler çıkmış ve karasuda kalıcı yaşamı dahada güçlendirmişlerdir yaptıkları faaliyetler ile.Şimdide bu aktiviteleri sürdürmeye devam ediyorlar. Bu çok ayrıcalıklı ve sevindirici bir durum. Sosyal Belediyecilik anlamında çalışmalarımızla dikkat çektiğimiz hususta budur zaten. Ve özenle devam eden çalışmaların yine aynı özenle destekleneceğini özellikle belirtiyorum” dedi.

Gördüğünüz gibi Sakarya’nın bu şirin batı Karadeniz ilçesinde  hem kalıcı bir yaşam ve nitelikli bir hayat, hem de Karasu satılık yazlık daire projeleri yükseliyor.

Burası Sakarya – Karasu yaz kış yeni bir yaşam sizleri bekliyor…