karasu-gol-evleri-2

Karasu Göl Evleri

Karasu Devlet Hastanesi ve Sakarya Kızılay Kan Merkezi ortaklaşa muhteşem bir etkinliğe ev sahipliği yaptı, karasu evleri sakinleri bu anlamlı bağışta biraraya geldi.

Düzenlenen kan bağışı kampanyasına ev sahipliği yapan bu şirin batı karadeniz ilçesi, bu tür etkinlikle ile de adını sıkça duyrmaya başladı.

Çünkü artık karasu evleri özellikle kalıcı bir yaşamı tercih edenlerin mekanı olmaya başladı ve bölgede kışlık nüfusta günden güne artıyor.

Yetkililer de bölge halkının ve karasu evleri sahiplerinin duyarlılığı konusunda oldukça memnun.

Hastane Başhekimi Uz. Dr. Yasin Kılıçarslan, aynı zamanda sağlık kuruluşları yönetim kadroları, Başhekim Yardımcısı Ümit Çakmak, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Yücel Solak bağış kampanyası çerçevesinde kan bağışında bulunurken, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Hilal Kaşıkçı Püskül ise bir ilke imza atarak kök hücre bağışında bulundu.

Tabiki de karasu devlet hastanesi personeli de bağışa yoğun ilgi gösterdi.

Başlatılan kan bağışı kampanyası çerçevesinde hastane içeresine kurulan stant alanında 57 ünite kan bağışı ve 6 kök hücre bağışı yapılmış oldu.

Kampanya aynı zamanda Sakarya’nın Karasu İlçesi Kaymakamlığı tarafındanda başlatılan bir proje.

Karasu evleri sakinlerinin yoğun katılım gösterdiği kan bağışı kampanyası köylerde de devam ediyor.

Bu anlamlı Kampanya bir işbirliğinin sonucu.

Karasu Kaymakamlığı, Kızılay Karasu Şubesi ve Kızılay Sakarya Kan Bağışı Merkezi arasında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

Aynı zamanda kan bağışı kampanyasını sahiplenen bir diğer unsur ise Karasu’da faaliyette olan dernekler.

Kampanyanın yayılımında bu derneklerin, ve karasu evleri sakinlerinin iştiraki ve çabası, asla yadsınamaz bir gerçek.

Işte bu anlamlı kampanyanın yayılması ile bir köy daha iştirak etti ve düzenlenen Kan Bağışı Kampanyası Kızılcık Köyünde sürdürüldü.

Kan Bağışı kampanyasına yoğun katılım gösteren Kızılcık Köyü halkı kan bağışında bulunmaktan memnuniyet duyduklarını ifade ederek, bu kampanya hepimizin -hepimiz için ifadesini kullandıler.

Özellikle bağışta bulunduklarını belirten vatandaşlar böylesine bir projenin yürütülümesinde emeği geçen herkese şükran duyduklarını belirterek katkılarından dolayı Kızılay yetkililerine ve Karasu Kaymakamlığına teşekkür ettiler..

Bu arada şunu da belirtmekte fayda var ki; Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Türkiye Kızılayı Sakarya Kan Bağışı Merkezi iş birliği ile organize edilen kan bağışı etkinliği bütün kamu hastanelerinde de devam ediyor.

Aynı zamanda Hendek Devlet Hastanesi’nin ardından Akyazı Devlet Hastanesi’de harekete geçti ve Sakarya – Karasu’da başlayan kampanya bütün il geneline sıçradı.

Devam eden kan bağışına hastane personeli ve vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Unutulmamalı ki hangi şehirde olursa olsun her kan bağışı 3 kişinin hayatını kurtarıyor ülke genelinde.

Ve yetkililer diyorki; “ülkemizde, her 5 bağışçının 1 dakikalık kan ihtiyacını karşılıyor.”

Yetkililer bölgesel bazda ağır kış koşullarından dolayı kan stoklarının çok düştüğünü belirterek bu kampanyaların da adeta hayat veren nitelikte olduğunu belirtiyorlar.

Herkesçe bilinen bir gerçek ki kan sürekli bir ihtiyaçtır.

Yetkililer bağış kampanyasına destek isteklerini daha yoğun katılım çerçevesinde istiyor.

Karasu evleri sakinlerinin yoğun olarak büyük bir duyarlılık ile iştirak ettiği ve Kamu hastaneleri tarafından ortaklık kurularak ikincisi düzenlenen kan bağışı kampanyası Karasu ve Kocaali’nin ardından Yeniket, Toyotasa, Sakarya ADSH, Pamukova, Geyve hastanelerinin ardından Genel Sekreterlikte son bulacak.