karasu-satilik-yazlik

Şüphesiz yaşadığımız yeryüzünün en güzide memleketi bizim ülkemizdir.

Napolyon’un bile dikkatini çeken tarihi yerleşke İstanbul, eski medeniyetlerin beşiği Ege – Akdeniz bölgesi, uygarlık beşiği Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgemiz, Yeşile doyulmayan Ormanları ile denizde biten doğal kumdan oluşan sahilleri ile bizansın gemi ve ticaret yollarının güzergahı, ipek yolunun vazgeçilmez rotası Karadeniz.

Her biri birbirinden ayrı olan bu bölgeler, vazgeçilmez güzelliklere de sahip.

Herkesin aklına kendi memleketi gelebilir muhteşemlik konu olduğunda…

Buna zaten itiraz yok ancak bazı mevkiler yukarıdada belirttiğimiz gibi vazgeçilemeyecek unsurları barındırır.

Ülkemizin güzelliğinin bir benzeri yok.

4 mevsim yaşanıyor ve her nebahat meyve veriyor.

81 il ve 1000 ilçe ile farklı kültürler = farklı lezzetler olarak karşımıza çıkıyor ve tad alma duyumuzdan tutun da, beraber geçirdiğimiz vakitten zevk alma duygumuza kadar hükmediyor yöreler.

Her biri birbirinden ayrı güzel ve birbirinden farklı özellikte…

karasu-kucuk-bogaz

Tabiat özellikleri, Doğa ve buna mukabil şekillenen kültür, Tarihi doku ve ambians, Kültürel vasıflar, hepsinin bölgeye dair Sanatsal yansımaları çok farklı ve ayrı ayrı…

Hatta bu saydığımız unsurlara o bölgenin coğrafik yapısı ve iklimsel etkileri ile yöre yemeklerine yansıdığını görüyoruz.

Her telden her çeşitten var 7 her şey var ülkemizde.

Şimdi bu noktada Karadenizin muhtşem ikliminin dağlara doğru savrularak insanı etkileyen bir rüzgarla geri geldiği ve oradaki karasu evleri yaşam alanlarının şekillendirdiği dolu dizgin bir tatil ve yatırım sunan güzide sahil şeridinden bahsetmek kaçınılmaz oluyor.

karasu-satilik-yazlik-daire-4

Sakarya Karasu Denizköy evleri yaşam alanları “cennet mekan” diyebileceğimiz derecede yurdumuzda bakirliğini koruyan güzide sahil beldelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu muhteşem sahil şeridi 28 kilometrelik bir alan ile herkese ününü duyurmuş ve her sene mavi bayrak alarak haklı gururu yaşatmış bir alan.

Böylesine güzelliğe sahipliği ile bilinen şirin ilçemiz, İstanbul’a yakınlığı ile nam salmış bir yer.

Hatta şunu söylemek de kesinlikle doğru kabul gören bir gerçeklik ki; 28 kilometrelik sahil şeridi ülkemiz genelinde tek.

Üstelik dolgu olmamak ile birlikte doğal kum ve termal kristal özelliği ile biliniyor.

Bu kum güneşin kızdırması ile öyle bir özelliğe sahip oluyor ki; duyanlarda inanamıyor.

Ama genel itibari ile yaşlı insanlarımız bu özelliği sonradan fark ediyorlar.

Bu özellik kumun içindeki kristal taneciklerin ısınması ile meydana çıkıyor.

karasu-satilik-daire

Doğal termal özelliğini taşıyan sahil şeridimiz yapı itibari ile biraz uzanıp kumlarda dinlendiğiniz zaman, iltihaplı romatizmal rahatsızlıkların haricinde çoğu sıkıntıya iyi gelmektedir.

Zaten karasu satılık yazlık olarak ifade edilen yaşam alanlarının tercih edilmesindeki bir diğer faktör de; sahil şeridinin büyüklüğü ve genişliğidir.

Karasu’yu en özeller arasında spesyal olarak benzersiz kılan yegane sebebplerden biri hiç şüphesiz Avrupa’nın ikinci büyük kumsalına sahip olmasıdır.

karasu-denizkoy-satilik-yazlik-daire

Sakarya – Karasu – Denizköy

Ki bu kumsalın enlemi yeri geldiğinde 60 metre, yeri geldiğinde 120 metreye kadar çıkmaktadır.

Düşünün ki tamı tamına 28 km boyunca uzanan ince kristal kum tanecikleri ile bezeli bir sahil.

Denizinde yunuslar yüzüyor.

Tertemiz ışıl ışıl bir su ve denizde yosun yok.

Talşsız çakılsız benzersiz bir plaj.

Herkese yetecek yer var ve anlaşılacak bir dilden ifade edecek olursak kimse kimseye değmeden usülünce rahatlıkla güneşlenebiliyor.

karasu-sahil-park

Yaşlı vatandaşlarımızın tercih sebebi olan ve romatizmal rahatsızlıklarına bile iyi gelen bu kum düzlük, burada birçok kişinin karasu satılık daire projelerinden yer edinmelerine sebep olmuştur.

İstanbul’un arka bahçesi olarak ifade edilen ve aynı zamanda 3. köprü yolu ile bağlantılı olan Kuzey Marmara Otoyolunun üzerindeki ilçe ulaşımın 110 kilometreye kadar inmesi ile ön planda şu sıralar.

Bu da İstanbul ile Karasu yazlık evleri arasını 1 saat 10 dakikaya kadar düşürmüş oluyor.

Bu arada şu da iyi bilinmeli ki; her ne kadarda karasuda satılık yazlık olarak ifade edilirse edilsin, sizler için en modern mimari ve sağlamlıkla inşa edilen evlerimiz, kışlık yaşamada uygun olarak şekillendirilmiştir.

karasu-evleri-1

Bütün evlerde konutlarda doğalgaz mevcuttur.

Her hafta sonu düzenlendiğimiz ücretsiz Sakarya Karasu Ekşioğlu evleri tanıtım turlarına sizleride bekleriz.

Sizler hafta sonları İstanbul’dan E-5 veya evinize yakın bir noktadan alıyor tekrar aynı yere akşam 18:00 / 19:00 saatlerinde bırakıyoruz.

Dairelerimiz her keseye ve her beğeniye uygunlukta mevcuttur.

eksioglu-insaat-karasu-evleri-2

Bölgenin en çok çeşitli inşa firması olarak sizlerden aldığımız memnuniyetleri dağ gibi bir azme ve çabaya dönüştürerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.