İstanbuldan-karasuya-deniz-otobusu-1

Evet sizlere uzun zamandan beri konuşulan, ara ara görüşülen, lazım olduğuna herkesin ve her kesimin kannat getirdiği, yetkililerin zaruri olarak hem fikir olduğu projeden bahsetmek istiyoruz.

Karasuya alternatif güzergah; İstanbul’dan Karasu’ya deniz otobüsü ile yolculuk artık mümkün olacak.

Önceleri sorulan nerenin ilçesi, nereye bağlı gibi ifadeler artık çooook gerilerde kaldı.

Nitekim Karasu bugüne bugün şehirleşme yolunda hızlı adımlarla ilerleyen muhteşem bir sahil şeridi.

Yukarıda bahsi geçen ve sizlere ulaştırdığımız sevindirici haber, elbette 50 den fazla karasu satılık yazlık yaşam alanlarını inşa ettiğimiz bölgemizin ekonomik, sosyolojik, turizm ve yatırım amaçlı çerçevede dokusunu değiştirecek önemli bir adımdır.

Elbette buraya fabrikasyon ve de organize sanayi anlamında da yatırımlar yapılıyor ancak turizm dokusunu bozmayacak şekilde dizayn ediliyor.

Karasu-Denizkoy-satilik-yazlik-arsa-2

Şimdi en önemli konu Sakarya Karasu’ya yeni alternatif bir güzergah.

Muhteşem turistlik dokusu ile müsemma olan bu şirin batı Karadeniz ilçesi 28 kilometrelik doğal kum plajı ve karasu evleri olarak adlandırılan bilinen yazlık kışlık taşınmazları ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir yer.

Biraz bilgi verecek olursak Karasu ilçemiz Sakarya’ya bağlı ve 16 ilçeden tatil yatırım yoğunluklu özelliği ile tanınan bir lokasyon.

Yetkililerce geçtiğimiz günlerde atılan bir adım herkesi çok sevindirdi.

İstanbul-Karasu arası deniz otobüsü seferleri için bir çalışma yürütüldüğü ve gerekli protokol görüşmelerinin yapıldığı ifade edildi.

karasu-marina-5

Artık İstanbul Deniz Otobüsleri işletmesi tarafından alınan bir karar ile görüşmelere daha detaylı geçileceğini ve güzergah çalışmalarına başlanacağını ifade eden Karasu içerisinde ortak bir karar zaten vardı.

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; Artık İstanbul ile Sakarya Karasu’nun bir bağlantısının daha olacağını belirtti.

Karasu evleri sakinleri gelişmelerin heyecanla netice bulmasını bekliyor.

Özellikle de yaz tatili için Karasu’ya akın eden yüzbinlerce İstanbullu var.

Karasu’ya deniz otobüsü seferleri başladığı zaman hiç şüphesiz burada yükseltilen karasu yazlık projelere de muhteşem bir ivme kazandıracak.

Sakarya-Karasu-Sahilpark-Gün-Batımı

Sakarya Karasu Sahilpark Gün Batımı

Zaten var olan talep patlaması daha yoğun yaşanacak.

Tabiki bu gelişmelerden denizköy satılık yazlık piyasası ve Kocaali’de ki projelerde olumlu yönde etkilenek.

Yani bu tür bir gelişme sadece Karasu sahil şeridi için değil aynı zamanda yan bölgeler içinde bir ivmeyi beraberinde getirecek.

Zaten bölgede var olan 3. köprü bağlantı yolu ile hayata geçirilen Kuzey Marmara Otoyolu şehirler arası bir statü ile Karasu’nun içinden geçerken, bu güzergaha bir de İDO deniz otobüsü seferleri başlatılması ile gündeme gelen Karadeniz seferli direkt Karasu rotasyonu eklenir ise işte o zaman bölge en hızlı tatilin, yolda zaman kaybetmek istemeyenlerin en önemli merkezlerinden biri olma özelliğini perçinlemiş olacak.

Uzun zamandan bugüne kadar hep gündem olan konu için yeterince imza toplandı ve muhteşem bir fikir birliği içinde, İstanbul’dan Karasu’ya deniz otobüsü seferi düzenlemek adına bir takım görüşmelere başlandığı basına devlet makamları tarafından duyuruldu.

eksioglu-insaat-karasu-5

Her geçen gün yeni bir gelişmeye sahne olan bölge de Karasu Limanı önemli bir temel taşı.

Aynı zamanda bu mevkinin Bandırma’dan daha düzenli olması istenilen tek talep.

Yapıların daha düzenli dizaynı bundan kaynaklanıyor.

Karasu satılık daire projelerimizi ne denli özenle inşa ettiğimizi ve bu bölgeye neden Yatırım Başkenti dediğimizi şimdilerde daha iyi anlaşıldığını hissetmekteyiz.

Karasu’nun geldiği noktada dolayı haklı bir gurur yaşıyor ve bu sevinci sizler ile paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Var ola yatırımların daha da canlanacağı kanaatini beraberinde getiren bu gelişmelere en son olarak Karasu marina projesi eklenmişti.

karasu-marina-2

Karasu Marina Görüşmeleri

Dünyaca ünlü ALRAWI adlı firmanın bölgemizi ziyaretinin ardından aldığı marina projesi kararı, bu mevkinin turizme olan yatkınlığını en iyi derecede değerlendirileceğinin de bir kanıtı aynı zamanda.

Yetkililerin karasuda yazlık sahipleri ve sakinlerin isteklerine karşılık, her geçen gün Karasu’da farklı bir gelişmeyi duymak daha yeni fikirleride ortaya çıkartıyor.

Denizi ormanı ve nehiri gölleri ile müsemma Karasu’da yeni bir ünvan doğdu son yıllarda: “Turizmin cenneti”

karasu-sahil-park

Karasu Sahil Park

Sadece yaz sezonu değil kışlık yaşamda da büyük hareketlilikler gözlenirken, bu şirin batı Karadeniz ilçesinde her yönüyle yeni bir hayat yükseliyor.

Yaz sezonu nüfus ona katlanıyor ve insan hareketliliğinin en yoğun olduğu zamanlar oluyor.

eksioglu-insaat-karasu-evleri-21

Hayata geçirilmesi yönünde bir adım daha atılan Karasu’ya deniz otobüsü seferleri, aynı zamanda bu değerli lokasyonu, İstanbul’a hem zaman hem ulaşılabilirlik ve hem de mekan olarak biraz daha bağlamış oluyor.

Gelen misafirlerin çoğu ya yatırım ya da tatil amaçlı düşünüyor bölgeden bir taşınmaz edinimini.

Ama özellikle de aynı anda her ikisinin de tercih edildiğinde bölgemize gelindiği görmekteyiz.