Karasu-Denizkoy-satilik-yazlik-arsa-2

Bölge değerleriyle bütünleşen ve aynı zamanda da büyüyen bir yatırım alanı olduğu kadar bu yapının turizm ile bütünleşik şekilde uyumlu ilerleyişi herkesi memnun ediyor.

Yani turizm yükselirken, gerek ticari – gerek yan faktörler – gerek ana unsurlar ile bu tür yararlı kalkınma maddelerine daha pek çok olumlu proje yansıyor ve hiç biri bir diğerine engel teşkil etmiyor…

Özellikle de Karasu’nun dahilinde fakat az gerisinde yer alan denizköy mevki çok konuşuluyor, daha olumlu daha medeni bir yaşam alanı nasıl olabilir diye tartışılıyor…

Peki Denizköy Satılık Yazlık anlamında ne zaman gerçek olarak faaliyet alanı dahilinde olur?

Veya Ekşioğlu Longoz Evleri Projesi Mümkün Mü ?

Şimdilerde belki gündemde değil bu soru ama ilerleyen zamanlarda karşımıza çıkmaması da mümkün değil gibi gözüküyor!

Sakarya’nın kuzey sahil şeridi hem doğal anlamda, hem de turizm açısından o kadar güzel ve büyük bir potansiyel ki, bir faktörü olumlu dahi olsa yerine koyarken kırk kez düşünülmesi gerekiyor…

Hatta birçok kesim, devlet yetkilileri, belediye makamları ve sivil toplum kuruluşları denetimleri dahilinde planlamalar yapılıyor, projeler bir bir gerçekleşiyor.

Nitekim istenilse de – istenilmese de bölge sınırlarına bakıldığında, kalkınma anlamında dikkatleri üzerine çeken yaşam alanı projelerinde karasu evleri pek çok kalıcı hayata tanıklık ediyor.

Kendi bünyesine gerçekleştirilen yatırım ve projeler alamında büyük bir ivme yakalayan kuzey sahil şeridi, bugüne bugün yoğun şekilde dış göç alan bir zemin haline geldi.

Tabi bu sene gerçekleştirilen altyapı çalışmaları daha yaşanabilir bir karasu’yu bizlere sunarken bütün bunların yanısıra deniz turizmi faaliyetleri, eşsiz doğa turları da popüler bir nitelik kazanarak, yazlık alamında pek çok projenin şekillenmesini beraberinde getirmiştir.

Günlük insan hareketinin özellikle, yaz sezonunda 100 binlerce kişiyi ağırlayan bir hal alması yatırımları kaçınılmaz hale getirerek gelişimi mecburi kılmıştır.

Tabiki gelişimin mecburi hale gelmesi kaçınılmaz olduğu kadar, genişlemeyi de vazgeçilmez kılıyor.

karasu-satilik-yazlik-1

Elbette Karasu satılık yazlık ifadesi bir marka halini alarak, bölgede yaşamak isteyen veya tatil anlamında bir yer edinmek isteyenlerin tek vazgeçilmezi ancak son zamanlarda hani o genişlemeden bahsetmiştik ya işte bu ifadeye karasu denizköy evleri de eklenebilir….

Şimdilerde düşünülen veya deyim yerinde ise akıl tırmalayan soru işaretlerine bir yenisi de genel olarak şöyle eklenmiş durumda: “Acaba ekşioğlu denizköy longoz sitesi gibi bir yaşam alanı projesi konusunda araştırmalarda bulunuyor mu?”

Veya ” Denizköy satılık villa konusunda firmalar büyük bir iştirakle karşılıklı olarak imzaları atarlar mı ?”

Elbette bunlar sadece şu zamanda bir soru işareti olarak bütün firmaların ve iştirakçilerin de takip edip halkın nabzını tuttuğu, sivil toplum kuruluşları ve daha pek çok kesimin fizibilitesini yaptığı bölge için akılda merak uyandıran sorular.

Ancak tekrar bir noktanın altını çizmekte fayda var ki, bizler ne dersek diyelim veya hangi görüşleri dillendirirsek dillendirelim karar milletin!

karasu-arsa-3

Ancak gözle görülen bir diğer gerçekte Sakarya Karasu’nun artık gelişmekten çok genişlemeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu hakikati.

Hele ki bütün bu konuların yanısıra karasu limanının tamamlanarak harekete geçmesi ile bölgeye ola kalıcı yaşam ilgisinin daha da artışı, yukarıdaki görüşü daha da pekiştirerek destekliyor!

Bir diğer gelişmişlik ve kalkınma adımı olan demiryolu projesine tekrar başlanmış olması, sanayi kuruluşlarının turizmi bozmamak şartıyla bölgeye davetine büyük katkı sağlamıştır.

Bu konu sebebi ile karasu organize sanayi sahasında genişletilerek daha büyük yatırımlara kapılarını aralamıştır.

Bölgede bahsi geçen denizköy mevki için Aselsan ve BMC firmaları çok tan faaliyete geçerek üretim sahalarını seçti ve arsalarını aldılar.

Yani anlayacağınız sanayi kuruluşlarına da kendi sınırları dahilinde yer veren ve onlara ev sahipliği yapan, dev metropol İstanbul’a en yakın tatil rotasını sizlere anlatıyoruz.

Bu zaten bir yatırım sahasından bahsettiğimizin de bir göstergesi…

karasu-satilik-yazlik-daire-4

Sadece kısa bir zamanda, çehresi değişen ve türlü gelişmelerin ardı ardına geldiği bölgede fiyatların da olduğu yerde kalması maalesef beklenen birşey değil.

Hızlı fiyat artışı, değişen koşullar, bulunmayan eski kampanyalardan şikayet ettiğinizi duyar gibiyiz.

Ama zaten karasuyu bilen ve sonrasında gelen her müşteri için şu çok büyük bir klasiktir; “keşke bir kaç yıl öncesinde niyetlendiğimde alsaymışım”

Veya şu ifade: “Karasu ne kadar değişmiş, ne olmuş böyle ya, vay be!”

Yaaaaa, işte size bahsettiğimiz, yazdığımız, kulağınıza su kaçırdığımız konular böyle.

Daha pek çok makalede pek çok konuya değinerek sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Hafta sonu günübirlik git gel şeklindeki turlarımız sürüyor.

Sizlerde eğer turlarımıza katılmak isterseniz 05445693168 nolu 24 saat açık olan hattımızdan bizlere ulaşıp kaydınızı yaptırabilirsiniz…

Unutmayın ki kimse zarar edeceği bir yere adım atmak istemez.

Hiçbir firma da geleceği olmayan bir mevkiye devasa projeleri veya yoğun olarak yaşam alanlarını inşa etmez.

karasu-limani

Karasu’yu bilen ve burada birikimlerini değerlendiren, ama ufak ama büyük yatırımlar göz önüne alan kişiler, buraların ne kadar kıymetli olduğunu ve ilerleyen yılda bölgenin ne denli değer kazanacağı gerçeğinin farkında olan ve de bu olumlu hali göz önüne alarak, kararını vererek gelmektedir.

Zaten bilinçli alıcı yukarıda saydığımız mantalitede ki özelliklere haiz olarak düşüncesini yordamlar ve bir karara varır.

Bizden söylemesi!

Ekşioğlu inşaat karasu olarak esenlikler dileriz.