karasu-limanı-bölgesel-kalkanıma-planı

Doğu Marmara Bölgesi, ülkemizin sanayisinin geniş ölçekte yoğunlaştığı ve toplam gsyh’nin %11’inin üretildiği bir mevkıii olmakla birlikte aynı zamanda, toplam vergi tahsilatının %14’ünün gerçekleştiği bölge olarak ender rastlanan bir üretim merkezidir.

Ulaşım denilince akla gelen bütün unsurların kesişimi olarak planlanan bu pilot noktada otoyol, karayolu, demiryolu, denizyolu, havayolu gibi pek çok alternatif güzergah karşımıza çıkar.

Ulaşım modlarının kesiştiği doğu karadenizde ekonomik potansiyelin yüksek ve yabancı yatırımlarda öncelikli bir coğrafyada yer alması, aynı zamanda İstanbul, Bursa ve Ankara’nın ortasında yer alması gibi sebepler, pazar ve işgücü potansiyelini pik yaptırmıştı.

Işte karasu limanı tamda bu noktada devereye giriyor…

Bir çok uluslararası yabancı kuruluşun yaptığı araştırmalar neticesinde tam puan verdiği Karasu Limanı hakkında olumlu görüş bütün yatırımcılarda hakimdir.

Çünkü bu limanın ulusal demiryolu ağı ile entegre edilecek olması ve yine limanla bağlantılı olan Adapazarı-Karasu-Bartın Demiryolu hattının yatırımları tetiklemesi herkesce malum.

Sözü edilen ulaşım ağ ile gerek Doğu Marmara Bölgesi, gerek Batı Karadeniz Bölgesi tamamiyle Karasu limanı etrafında şekillenen projelerle yıldızlaşacak.

Peki ne demiştik ?

Ulaşım demek yatırım demek…

Yatırım demek kısa vade de %50 uzun vadede %100 kar demek…

İşte bu noktada işte bu noktada devreye ekşioğlu inşaat giriyor.

Karasu evleri çerçevesinde aldığınız her mekan, edindiğiniz her yaşam alanındaki daire sizler için sadece bir tatil olanağını değil, aynı zamanda karlı bir yatırımıda beraberinde getirecektir.

Çünkü karadeniz’e bağlantı yollarının tam merkezinde yer alan karasu yazlık siteleri hiç merak etmeyin kıyıda köşede kalmayacak değerde daha da yükseliyor.

Karasu satılık yazlık araştırmasında bulunanlar, her bütçeye uygun yaşam alanıyla, bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyorlar.

Yeşille mavinin buluştuğu karasuda yeni bir yaşam yükseliyor…

Karasu daire ve ev konusunda herkes hem fikir, yaz-kış inşaat firmaları müşterilerini ağırlarken sizler halen neden yerinizi almıyorsunuz?