bmc-sakarya-karasu-3Yatırımcıların ilgisini bir hayli yoğun şekilde çekmeyi başaran Karasu Limanı’nında sona yaklaşılırken, Bmc otomotiv sanayi A.Ş. Karasu’da fabrika kuruyor.

Sakaraya -Karasu son yıllarda bünyesine kattığı yatırımlarla adından sıkça söz ettirir oldu.

Karasu evleri sakinlerini sevindiren gelişmelerden en tanıdık olanda, yatırımların son sürat devam ediyor olması ve hız kesmemesi.

08.04.2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararı ile Karasu’nun Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi ilan edilmesi dikkat çeken bir başka nokta olurken, tam metin şöyle:

BAKANLAR KURULU KARARI:

Karar Sayısı : 2015/7527

Sakarya İli, Karasu İlçesinde bulunan ve ekli haritada sınırları gösterilen alanın Karasu Otomotiv İhtisas Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 25/3/2015 tarihli ve 1264 sayılı yazısı üzerine, 9/1/2002 tarihli ve 4737 sayılı Kanunun 3 üncü maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 8/4/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.

karasu-otomotiv-ihtisas-endustri-bolgesi-ilan

Belediye ve ile BMC yetkilileri arasında gerçekleşen görüşmeler neticesinde BMC’nin fabrika kurmasına karar kılındı.

Karasuda satılık daire alanların karlı çıkcağı yatırımda, anlaşmanın tam olarak sağlanması ile beraber, BMC Savunma Sanayi Üretim Fabrikası kurulacak.

Ulaşım ve Yatırım karasu evleri sahiplerini sevindiren en önemli haber olup, karasu satılık yazlık piyasasnınıda olumlu yönde etkiliyor

Günden güne karasu’da yerleşik hayat her an biraz daha katlanarak büyürken bölgeye kurulacak BMC fabrikaları aracılığıyla 10bin kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Ekşioğlu inşaat karasu olarak yaptığımız fizibilite araştırmalarında, yatırımcıların en çok dikkat çektiği bir diğer noktanın, bölgenin coğrafi konum itibariyle her açıdan çok önemli oluşu ve depremsel yönden güvenilirliği olduğunun farkındayız.

BMC A.Ş sahibi Ethem Sancak açıklamasında ”BMC Karasulu olma belgesini almaya geldi. Projemizi gerçekleştirmemiz için hiçbir olumsuz yön yok. Planladığımız ürünlerin genelini Karasuda üreteceğiz. Kara, deniz, hava savunma sanayinde yaklaşık 10bin kişi istihdamı sağlanacak il olma yolunda büyük bir adım sağlanacak. 2 yıl içerisinde taşınıcağız” dedi.