bmc-sakarya-karasu-2

Karasu’ya yatırımlar üst üste geliyor demiştik.

Karasu evleri bu konuda prim yapıyor demiştik.

Bölgeye BMC ve diğer firmalar tarafından yatırımlar yapılıyor, pek çok alanda fizibilite çalışmaları yapıyorlar.

Bu konulara dair en son açıklama en net hali ile BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ. Yetkilileri tarafından yapıldı.

BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ- Ankara Bölge Müdürlüğü makamı yetkilisi Cemal Öksüz, Karasu’da yapmayı planladıkları tesise dair açıklamalarda bulundu.

Öksüz, Karasu’ya yatırım amaçlı geldiklerini ve bölgenin coğrafi konum itibarıyla önemli bir pozisyonda olduğunu söyledi.

bmc-sakarya-karasu-1

İşte Karasu için asıl konu bu !

Projeyle ilgili herhangi bir şekilde hiçbir olumsuzluğun bulunmadığına dikkat çeken Öksüz, “Planladığımız ürünlerin genelini kesinlikle Karasu’da üreteceğiz. 2 yıl içerisinde taşınıp, Türkiye’nin savunma alanında can damarı olacağımız kanaatindeyiz. Bölgenin yapısı ve Karasu Limanı yatırım kararımız için çok etken oldu. Bir yere yatırım varsa faydalı olsun isteriz. Karasu’ya, Sakarya’ya Türkiye’ye faydası olsun isteriz.” dedi.

Ekşioğlu inşaat karasu olarak, eminiz ki Karasu’da limanla birlikte pek çok yatırım ilçe genelinde zaten doğal olarak yerini alacaktır.

Karasu Satılık Yazlık yada Karasu Satılık Daire araştırmasında bulunup alacak olanlar “Neden Karasu ?” sorusunu sürekli soruyorlar.

Kendilerine Karasuda satılık yazlık bahçeli müstakil denize yakın villa stilinde evleri aratmayacak site içi projelere talepler daha fazla oluyor.

Bu verilere göre Hem Yatırım Hemde Tatil olarak bir yer düşünenler için neden Karasu’nun cevabını vereceğiz.

3-kopru-kuzey-marmara-otoyolu-6

3. Köprü Yolu ve Kuzey Marmara Otobanı

3. Köprü yolu tamamlandığı zaman ki tamamlanmak üzere, Karasu etabında ayakları dikildi; İstanbul – Karasu arası mesafe 1 saat olacak.

Özellikle Karasu Liman Projesi bu bölgeye şimdiden yatırımcıları gruplar halinde çekmeye başladı.

Mesela dünyaca ünlü Katar yatırım firması ALRAWI yetkilileri geçtiğimiz günlerde Karasu’ya gelerek incelemelerde bulundu.

ALRAWI firması buraya yapay bir koy yaparak Karasu Marina inşaasını başlatmak istiyor.

karasu-marina-2

Karasu Marina Görüşmeleri

Şirket yetkilileri belediye makamları ile yaptıkları görüşmelerde olumlu sonuca yakınız dedi.

Yine bir başka gelişme Otomotiv fabrikaları Karasu’ya arka alanlar başta olmak üzere fabrika kurup geliştirmek ve limandan yararlanmak istiyorlar.

Böylelikle sadece otomotiv firmalarının 2’si buraya bu tesisleri kursalar 10 bin kişilik istihdam da Karasu gibi bir mevki de sağlanmış olacak.

İDO tarafından bölgeye feribot seferleri konulması planlar arasında ve herkesçe malum ki bu atılım burayı Balıkesir – Bandırma benzeri bir yapıya dönüştürecektir.

Özellikle 2016 yaz döneminde 600 bin ila 700 bin arasında insan hareketliliği yaşanan bu şirin küçük ilçede, ekstra bir ulaşım yolu neden açılmasın ki?

Karasuda yazlık ve daire sürekli prim yapan bir yatırım haline geldi.

Bu unutulmaması gereken bir gerçek!